Po dvou třetích místech v pátečních volných trénincích přišla na řadu sobotní kvalifikace, jež je v SuperTrofeo rozdělena do dvou částí. V té první zajel Josef Záruba nejrychlejší kolo za 1:39,517, v té druhé pak Jakub Knoll zaznamenal hodnotu 1:43,849. „Kvalifikace nám nevyšla úplně podle představ. V momentě, kdy jsem najížděl do rychlého kola, vyvěsili traťáci červené vlajky. Nepodařilo se mi poskládat sektory a ztráta půl vteřiny znamenala start z pátého místa, hodnotil Záruba své kvalifikační snažení.

Do prvního závodu tak Záruba s Knollem startovali z pátého místa na roštu a po 29 kolech projeli cílem na osmém místě. Jejich týmoví kolegové Kurt Wagner a Libor Dvořáček byli ve třídě LC Cup klasifikováni na místě pátém.

Těsně před druhým závodem se nad okruhem, jenž leží v bezprostřední blízkosti Severního moře, prohnala dešťová mračna a na kvarteto českého týmu tak čekal nelehký úkol. Závod za rychlejší posádku rozjížděl Jakub Knoll, který si v první polovině s přehledem kontroloval svou pozici.

Focení fotbalové Zbrojovky Brno.
Zbrojovka ukázala nové dresy. Domácí budou tradičně červené, venkovní nově černé

V momentě, kdy měly přijít na řadu povinné zastávky v boxech, přišla na řadu otázka, jaké obutí zvolit pro druhou polovinu závodu. „Bylo to padesát na padesát. Všichni jsme ale věřili v Jožku a v jeho schopnosti, a tak jsme do druhé poloviny jako jedni z mála zvolili slicky. Když Jožka vyjel a opět začalo lehce pršet, zdálo se být vše ztraceno. Déšť ale ustal a i díky výjezdu safety caru předjížděl Jožka jedno auto za druhým. Poslední tři minuty byly doslova o nervy. Jožka byl pátý, ale na osychající trati do konce předjel ještě dva soupeře a postaral se o náš doposud nejlepší výsledek v SuperTrofeu. To stejné se podařilo i naší gentlemanské posádce i přesto, že Libor s Kurtem zůstaly na mokrých pneumatikách celý závod. Je to velký den pro náš tým a chci tímto poděkovat všem členům našeho týmu,“ vzkázal manažer Jiří Mičánek junior.

Záruba s Knollem se tak dočkali třetí příčky v absolutním pořadí mezi 21 profesionálními posádkami. „Byla to velká strategická hra, při které jsme měli potřebné štěstí. Přezutí na suché byl tak trochu risk, který se pár kol po návratu na trať zdál jako zbytečný. Pak se ale počasí umoudřilo a trať začala osychat a já těžil nejen z výjezdu safety caru, ale především pak z funkčnosti slicků. Velká pochvala a poděkování celému týmu,“ těšilo Zárubu.

Druholigový ročník zahájí Zbrojovka už v pátek od šesti hodin večer ve Vlašimi.
Ještě tři čtyři otazníky, popisuje trenér sestavu Zbrojovky pro novou sezonu

Ve třídě LC Cup, která patří nováčkům, se pak o stejný úspěch postarali Dvořáček s Wagnerem. „Trochu mne mrzí ta nepovedená kvalifikace. Nepodařilo se mi trefit ani jedno rychlé kolo. Závody pak byly o poznání lepší, hlavně ten druhý. Byť to není zcela obvyklé, voda je pro mne mnohem příjemnější. Víc si věřím a tak si také mnohem více dovolím. Auto jsem přebíral na čtvrtém místě a protože akorát začínalo pršet, rozhodli jsme se vsadit na jistotu a nechali obutí na mokro. Věděl jsem, že pokud chceme být na pódiu, musím buď čekat na chybu soupeře, nebo alespoň jednoho předjet. Nakonec jsem využil pomalejší reakce jednoho z kolegů po zajetí safety caru, tak to pro nás vše dobře dopadlo,“ radoval se Dvořáček.

Příští podnik Lamborghini Super Trofeo zavede jezdce na další světoznámou trať do belgického Spa-Francorchamps poslední červencový víkend. „Tohle byl hodně povedený víkend. Určitě k tomu přispělo i předcházející testování. Trať je tady hodně úzká a předjíždění zde není úplně snadné. Jsem rád, že jsme získali další body a zkušenosti a už se moc těším do Spa,“ řekl Wagner.