S Huracanem vyrazí brněnský tým za obhajobou mistrovských titulů ve středoevropské zóně třídy GTC jak ve vytrvalostním, tak sprinterském šampionátu. „Podle faktů z fabriky je Huracan v porovnání s Porsche nebo Ferrari nejrychlejší na světě. S vývojem podvozku pomáhal výrobce formulí Dallara a auto se velice povedlo. Budeme schopní trápit rychlejší vozy, na to se těším,“ pronesl Mičánek mladší.

Zatím počítá se čtyřmi závodníky. Sprinterských klání se zúčastní Josef Záruba s Martinem Hudcem, ve vytrvalostních závodech je doplní Tomáš Mičánek s Bronislavem Formánkem. Pro druhou posádku pořídí stáj buď druhý Huracan, nebo usedne za volant Lamborghini Gallardo Super Trofeo, které jezdci řídili v minulé sezoně. „Mám přání do konce března přivézt ještě jeden Huracan. Je rychlejší a bude to jednodušší pro tým, protože mají stejné díly,“ sdělil manažer, který chce letos s bratrem Tomášem odjet některý z vytrvalostních závodů.

Jezdci se na novou závodní zbraň těší, na konci března ji vyzkouší při čtyřdenním testování, kam dorazí i tovární jezdec Lamborghini Christian Engelhart. „Už když jsem z Porsche přesedlal do Lamborghini, zvykal jsem si na jiné řízení, protože nemá spojku a řazení je pod volantem. Řídí se jednodušeji, motor má uprostřed, je jako větší motokára,“ usmál se Tomáš Mičánek. „Na nový Huracan se moc těším. Odpočítávám dny do března, je to skoro o generaci novější auto,“ pronesl závodník. S vozem Gallardo jezdili na brněnském Masarykově okruhu nejrychleji kolo za dvě minuty a tři sekundy, Huracan to zvládne pod dvě minuty.

Inženýři Lamborghini navíc u nového vozu vylepšili chlazení motoru i kabiny, v níž jezdci trpí i v teplotě přes pětašedesát stupňů Celsia. „Věříme, že to bude příjemnější,“ řekl Formánek.

Stáj Mičánek Motorsport nově získala statut reprezentačního týmu, stejně tak ze závodníků Záruba. Vedle zóny střední Evropy a českého šampionátu se zúčastní také vybraných podniků Lamborghini Super Trofeo, které patří do série Blanc-pain GT. Úvodní díl bude třetí dubnový víkend v italské Monze. „S fabrikou Lamborghini jsme spjatí dva a půl roku, líbí se jim, že jsme mladý tým s rychlými jezdci,“ doplnil manažer.

Nový Huracan uvidí zájemci až do neděle na výstavě v brněnském nákupním centru Olympia.

Fakta o autě
Motor: uprostřed uložený desetiválec s úhlem válců 90 stupňů, o objemu 5204 ccm, výkon 620 koní při 8250 otáčkách
Pohon: zadní kola
Rozvor: 2620 mm
Hmotnost: 1270 kg
Rychlost: přes 300 kilometrů za hodinu