Po francouzském městě Tarbes zavítala i do islandského Hafnarfjörðuru, kde byla pořádně slyšet. Ale nejen čtyřicet minut při utkání KP s Haukarem, ale poprvé už před vchodem hotelu, v němž Brňanky bydlely.

Svěřenky kouče Dušana Medveckého se zrovna vracely z ranního tréninku a když otevřely dveře od aut, uslyšely první zvuky trumpet. Jejich fanoušci a muzikanti v jednom jim jako překvapení zahráli hned několik skladeb a donutili dokonce i personál hotelu nakouknout ven. Objevil se i mobil v ruce.

Islandské město Hafnarfjörður má téměř třicet tisíc obyvatel.
Šťastný zápisník z Islandu: Národní poklad? Vasrůvka z kohoutku

Podobná scéna se odehrála o několik hodin později, když se trubky rozezněly po obědě v místním přístavu. Řidič basketbalové výpravy z Brna nadšeně tleskal, další auta zastavila u silnice, sklopila okénka a na chvíli se zaposlouchala.

Holt ve čtvrtek opanovaly islandský Hafnarfjörður nejen brněnské basketbalistky, které zvítězily nad tamějším celkem Haukar jasně 80:61, ale také kvarteto s hudebními nástroji v ruce, které mělo v hale konkurenci v podobě jednoho bubeníka a pozounisty. „To nic nebylo, s nimi jsme si poradili. Horší to bylo ve Francii, tam jedna skupina taky hrála a byla fakt slyšet," přiznali čeští muzikanti v čele s Pavlem Kalou.

Po čtvrtečním zápase se dokonce hlasité tábory obou celké setkaly. „Ten mladší z nich po nás chtěl noty, ale to je naprosto neprodejné," zdůraznil s úsměvem Kala, když už byla brněnská výprava jen pár minut po konci utkání na cestě na letiště do Reykjavíku.