Byla to v soběslavské sokolovně skutečně mimořádná čtyřhodinová bitva, ve které sebevědomí hosté vedli už 5:2 a zdálo se, že je po domácí výhře 9:4 nemůže v cestě za postupem nic zastavit. Jenže příkladně bojující domácí celek dokázal ve skvělé atmosféře průběh zápasu otočit a nakonec slavil zasloužené vítězství.

Soběslavským pomohl návrat do sestavy po splnění studijních povinností jedné z opor Ladislava Dobiáše, který bodoval dvakrát. Lídr týmu Filip Kortus vyhrál všechny své zápasy a čtyřmi body položil základ k vítězství. Dva body přihodil ve velké pohodě hrající Radim Šindelář, ten poslední přidal s mimořádným nasazením hrající Ondřej Pešek. „Máme obrovskou radost, že se nám podařilo srovnat sérii na 1:1 a vynutit si rozhodující duel v Praze. Celé utkání bylo nesmírně vyrovnané, sedm zápasů musel rozhodnout až pátý set, ale myslím si, že jsme tentokrát měli navrch a šli si za výhrou více než soupeř," řekl po utkání Filip Kortus.

Ve třetím duelu bude hrát pro Elizzu výhoda domácího prostředí. Jihočeši tam letos už dvakrát prohráli. „V Praze to bude znovu těžké, ale v kompletní sestavě jsme schopni překlopit celou sérii na naši stranu," věří týmová jednička.

Druhé finále: Soběslav – Elizza Praha D 9:7, F. Kortus 4, Šindelář, Dobiáš 2, O. Pešek – Knobloch 3, Alka 2, Stibor, debl.