Na světovém šampionátu se mezi seniory stal jediným českým reprezentantem ve finále. V Čchang-wonu se v každé finálové disciplíně rozdávaly čtyři olympijské kvótaplacy, o další se čeští střelci pokusí na závodech Světového poháru v příštím ročníku. „Nic nevzdávám a příští sezonu se vrátím silnější a lepší, abych kvótu pro Tokio získal na některém z dalších závodu,“ vzkázal z Jižní Koreje sedmadvacetiletý Tomeček.

Dvoudenní kvalifikaci zvládl skvěle, když ze 125 asfaltových terčů minul jediný. „Byl to super závod na krásné střelnici v pohodové atmosféře, ale počasí hrůza, celý závod pršelo. Takže si hodně cením výsledku ze základní části, 124 je pecka,“ těšilo Tomečka.

Mistrovství světa ve sportovní střelbě v Čchang-wonu (Korea):
Muži - skeet: 1. Hancock (USA) 59, 2. Watndal (Nor.) 55, 3. Filippelli (It.), …5. Tomeček, v kvalifikaci 30. Nýdrle, 88. Slavíček (všichni ČR).

Družstva: 1. Francie 365, 2. Itálie 363, 3. Rusko 361, …10. ČR 356.

Navázal tak na výkony z rakouského Leobersdorfu, kde před měsícem pomohl k týmovému zlatu skeetařů na mistrovství Evropy. „Celá sezona byla vydařená a výkonnost vysoká, ale z Brna jsem neodjížděl se zrovna nejlepším pocitem. Poslední tréninky nebyly, jaké bych si představoval. Naštěstí se to ve mně zase probudilo ve správnou dobu a vše fungovalo, jak mělo,“ vracel se k postupu do finále světového šampionátu.

Z finálové šestice vypadl jako druhý, o postup do další fáze ho připravila poslední rána a celkově třetí chyba. „Bohužel ve finále jsem měl na jeden dvojstřel smůlu a dost možná to byl právě ten, který mi nakonec chyběl,“ posteskl si rodák z Vnorov na Hodonínsku.

Počtvrté se z titulu světového šampiona radoval Američan Vincent Hancock. Dvojnásobný olympijský vítěz trefil v kvalifikaci všech 125 asfaltových terčů a světový rekord vyrovnal i ve finále, kde minul jediný z šedesáti.