V základní části oba předvedli nejvyšší nástřel, když trefili 122 ze 125 terčů. „Podmínky byly ideální, nefoukalo. I když se teploty střídaly, neměli jsme si na co stěžovat. Do závodu jsem vstoupil dvěma zbytečnými chybami, ale pak už jsem minul jen jeden terč,“ popsal úvod Tomeček, který pochází z Vnorov na Hodonínsku.

Ve finále se pro něj největším soupeře stal reprezentační kolega Miloš Slavíček z Dukly Hradec Králové, oba minuli tři ze šedesáti terčů. Tomeček slavil triumf díky úspěšnému rozstřelu. „Finálová část dosahovala světové úrovně,“ poznamenal šampion. Tomeček vedle individuálního triumfu obsadil druhé místo v týmové soutěži a stříbro bral také v mixu společně s Barborou Šumovou, s níž vybojoval bronz při Evropských hrách.

Disciplínu trap také ovládl střelec brněnské Komety. Radoval se Jan Borkovec před oddílovým kolegou Vladimírem Štěpánem. Třetí skončil David Kostelecký a čtvrtý Jiří Lipták. „Po čtvrtém místě z Evropských her přichází i čtvrté místo na mistrovství republiky. Nedaří se na tu bednu dostat, ale tak to ve sportu někdy chodí, kluci byli lepší. Aspoň ve družstvech jsme vybojovali zlato,“ připomněl Lipták týmový titul Komety Brno.