Domácí jezdci to ale nebudou mít snadné, v Brně se představí závodníci z celé Evropy. „Na rozdíl od jiných zemí nemáme u nás žádná omezení, co se týče zahraničních sportovců. Máme registrované závodníky z dvaceti evropských zemí,“ přiblížil ředitel závodu Josef Dlohoš.

Na start se tak postaví třeba dánští, švýcarští, italští nebo rakouští bikeři. Chybět nebudou ani světové špičky z prestižní stáje Cannondale jako Henrique Avancini nebo Manuel Fumic. Celkový počet registrovaných závodníků je kolem osmi set.

Petr Křivánek přijímá pokyny od trenéra Lubomíra Růžičky.
Basket poprvé v novém domově. Proti cizincům nasadí hvězdného Audu

Program Českého poháru
Sobota

9.30: kadeti
11.00: junioři
13.30 elitní závod žen
15.30 elitní závod mužů
Neděle
8.00: žákyně
9.00: žáci
10.00: dětské kategorie

Letos se kvůli pandemii koronaviru zrušila řada závodů nejen v Evropě, proto mají o účast v Českém poháru velký zájem i zahraniční jezdci. „Některá opatření jsou podle mě dost přísná a všude se určitě dají udělat takové podmínky, aby při závodě nikdo nebyl ohrožen,“ podotkl Dlohoš.

Český pohár se měl v Brně původně uskutečnit na začátku dubna, kvůli koronaviru se ovšem přesunul. „Určitě mám obrovskou radost, že jsme nevynechali sezonu úplně, i když máme jen čtyři závody místo šesti. Finanční problémy se díky partnerům z větší části zažehnali,“ liboval si ředitel závodu, který se jeho organizaci věnuje už dvaadvacet let.

Ani diváci o závěrečný boj Českého poháru kvůli bezpečnostním opatřením nepřijdou. „Návštěvníky sice nezveme, ale areál je veřejný a k trati mají všichni normální přístup. Nemůžeme přece oplotit celou dráhu,“ poznamenal pořadatel víkendové akce Luboš Vidlák.

Domácí FC Zbrojovka Brno v červeném proti AC Sparta Praha.
Zbrojovce chybí otřískaný obránce, Dreksa nejspíš nenastoupí ani proti Bohemians

Ten se organizování závodů v disciplíně cross country věnuje patnáct let. V poslední době se však zaměřuje na mládež, která se představí na trati v neděli. „Určitě bude na co koukat. Čtrnáctileté děti už dobře zvládají i poměrně technicky náročné trasy,“ dodal Vidlák.

Cena pro vítěze v obou elitních kategoriích horských kol je dvanáct tisíc korun. Celkové prize money víkendového závodu jsou přes sto tisíc korun.

ONDŘEJ MAREČEK