Spolu s únorovým vítězstvím Králova Pole v Českém poháru se sezona 2017/2018 řadí k nejúspěšnějším v historii. „Medaile je ohromně cenná, i když je zvláštní prohrát poslední finálový zápas a radovat se. Daleko víc jsem si užil triumf v Českém poháru. Tohle stříbro docením ještě později,“ usmíval se brněnský trenér David Zdeněk.

Medaili za druhou příčku si jeho svěřenky užívají o to víc, že nikdo nepředpokládal jiný výsledek než osmý titul USK v řadě. „Obrovský úspěch, nejvíc, co jsme mohly dokázat. USK bylo nad naše síly a vědělo se to i před sérii,“ prohlásila královopolská pivotka Edita Šujanová.

I za stavu 0:2 na zápasy Královo Pole vyhlašovalo útok alespoň na jednu výhru. Pražanky ale jasně ukázaly, že v nejvyšší domácí soutěži nemají konkurenci. „Pomýšleli jsme na lepší výsledky, ale nakonec můžeme být rádi za nějaké dílčí úspěchy v jednotlivých zápasech. Čekal jsem vyrovnanější poslední utkání, už se mi však nepodařilo tak dobře namotivovat hráčky,“ sdělil Zdeněk.

USK Praha - KP Brno 80:50
Po čtvrtinách: 25:8, 45:26, 64:39. Nejvíc bodů: Zahuiová 24, Režanová 12, Hanušová 11 – Šujanová 15, Burgrová 11, Ursuová 9. Trojky: 5/15 – 1/14. Doskoky: 36:33. Trestné hody: 11/13 – 9/13. Konečný stav série: 3:0.

Na rozdíl od úvodních dvou klání, tentokrát mělo lepší vstup USK a po první čtvrtině vedlo 25:8. „Trochu zklamaná jsem, v každém duelu jsme mohly ukázat víc, měly jsme výkyvy. Je to škoda, ale když má po zápase člověk na krku medaili, radost vše ostatní přebije,“ hlásila spokojená Šujanová.

A jak těžké bude navázat na právě skončenou sezonu? „V týmu vidím potenciál se zlepšovat, ale záleží, kdo v kádru zůstane, určitě nezůstane stejný. Uplynulý ročník byl hodně ve vlnách, chvíli se dařilo, pak zase ne. Hodnotím jej však jako úspěšný,“ přemítal lodivod KP Brno.