Fanoušci KP se postupně učí jméno nové osmadvacetileté hvězdy. Usměvavá blondýna původem ze Žďáru nad Sázavou spojila podstatnou část kariéry s Hradcem Králové. Poté se rozhodla vyměnit rutinu za dvouleté dobrodružství v zahraničí, nejprve v Řecku a následně v Polsku. „Řecká soutěž je slabší, ale v Polsku je kvalita srovnatelná jako u nás,“ porovnává Stará.

EuroCup si nicméně na žádné štaci nevyzkoušela, i proto při rozhodování, kam dál, vyhrálo Brno. „Chtěla jsem okusit atmosféru této soutěže a zahrát si proti kvalitním soupeřům, silnějším než jsou v naší lize,“ přiznává zkušená hráčka.

V Králově Poli stihla prožít i nepříjemnou porážku v EuroCupu s Miškolcem. „V Maďarsku nám nevyšla hlavně druhá čtvrtina, jinak hrajeme dobře. Mám zatím dobré pocity,“ uvádí Stará.

Než vedení Králova Pole angažovalo kvůli jazykové bariéře na post asistentky trenéra Andreu Kuklovou, fungovala jako spojka mezi realizačním týmem a hráčkami. „Cizinky to mají těžké, ale ještě se předvedou. Sama znám, jak složité je být v kabině, kde neumíte jazyk. Jsou celkově namotivovanější než české hráčky. Rozumíme si s nimi,“ zmiňuje jedna z hlavních postav týmu.

Teď už se plně soustředí na sobotní basketbalový šlágr, v němž KP od půl čtvrté odpoledne hostí doma hegemona české soutěže USK Praha. „Nedáme jim nic zadarmo, chceme využít domácí prostředí,“ burcuje Stará.