Už se vaše okolí vyptává, jak si Valosun v evropské konkurenci povede?

Lidé se zajímají. Moji nejbližší jsou rádi, že jsem zase v Brně, ale ti chodí na všechny zápasy. Setkala jsem se už se spoustou lidí, kteří sice nejsou úplní laici, ale na basket tolik nechodí, a ti se o evropskou soutěž zajímají. Doufáme, že EuroCup přitáhne ještě víc fanoušků. My zase musíme předvést dobrý výkon, aby viděli pěkný basket a přišli zase.

Na kterého soupeře ze společnosti maďarský Miškolc, italská Neapol a nizozemský Orange Blizzards se nejvíc těšíte?

Nikdy jsem nehrála v Nizozemsku, možná někdy v mládežnické reprezentaci, takže na Orange Blizzards. Tým je méně známý, přiřadili ho až později. Ale nechci vyzdvihovat jeden, v Evropě se těším na všechny zápasy, i když jsou těžší.

Klub vstupuje do EuroCupu s opatrnými cíli. S čím budete spokojená vy?

Nemáme velké očekávání, spíš můžeme jen překvapit. Dáme tomu sto dvacet procent a pokusíme se vyhrát co nejvíc zápasů. Víme, že soupeři jsou hodně silní. Pro spoustu holek se jedná o první zkušenost s druhou nejvyšší evropskou soutěží. Těšíme se, obvykle bývají nejlepší zápasy, kde člověk necítí tlak a nemá velké očekávání.

Kdo může skupině kralovat, pokud to nebude Valosun?

To by bylo krásné. (smích) Tušíme, že favorit je asi Miškolc, se kterým začínáme.

V družstvu máte řadu mladých hráček. Zvládnou se s náročnými zápasy vypořádat?

Asi si z toho nedělají hlavu. Jsou už docela vyhrané, spíš je to o tom, že poslední zápasy v lize se nevydařily, takže kvůli tomu byla trochu ustrašená atmosféra. Musíme se dostat do herní pohody.

Vám ale podle statistik asi nechybí…

Cítím se skvěle, těšila jsem se na to, že budu hrát zase v Brně. Je tady skvělý kolektiv a myslím si, že je na mně vidět, že se mi hraje dobře. Padá mi to tam a snad to bude pokračovat co nejdéle.

Příští týden vás čeká jediný letecký výjezd do Neapole. Už někdo z týmu hlásil, že má z létání strach?

Máme pár takových holek, ale nikdo z toho nemá stres, že to nezvládne. Cestování k soutěži patří, člověk se tomu nesmí poddávat. Musíme se k zápasu nějak dopravit a jsme rády, že letíme, protože autobusem je do Neapole dlouhá cesta.

Právě daleké cestování letos odpadlo brněnským Žabinám, které po dlouhých letech nehrají žádnou evropskou soutěž. Jak vnímají prohození rolí v aktuální sezoně vaše kamarádky z klubu, kde jste také v minulosti nastupovala?

Mám v Žabinách známé, jsou v těžké situaci. S tímto týmem Euroligu hrát nechtějí. Výsledky jsou stále níž, ale očekávání od lidí zůstává pořád stejné. To je těžké, protože tým stejný není. Nemyslím si, že nám nějak závidí, v Evropě prostě teď hraje Valosun.

Edita ŠujanováNarozena: 23. května 1985 ve Vyškově
Klub: Valosun Brno
Pozice: pivotka, křídelnice
Výška: 190 centimetrů
Největší úspěchy: stříbro z mistrovství světa 2010, účast na olympijských hrách v Pekingu 2008
Zajímavost: v roce 2006 se při angažmá v Nitře stala nejlepší střelkyní slovenské extraligy