Čím to, že vás reprezentace tak dlouho míjela?
Nějaká komunikace se mezi mnou a národním týmem uskutečnila. Bylo to v době, kdy jezdilo třicet hráček na soustředění, dostala jsem pozvánku do širší skupiny. Odmítla jsem tehdy kvůli zdravotnímu stavu a hráčským i trenérským povinnostem vůči klubu. Byla jsem teď mile překvapená, když pozvánka přišla.

Znáte se s novým trenérem Svitkem?
Trochu ano z doby, kdy jsem hrávala ligu na Slovensku za Nitru. Jednali jsme tehdy o mém přestupu do Košic, které trénoval.

Takže je vidět, že o vás dlouhodobě stojí…
Zase tak dobře se neznáme, protože mě nikdy netrénoval osobně. I jednání tehdy šlo spíš přes agenty. Na vzájemnou spolupráci se ale těším.

Duel o naději
Basketbalistky KP Brno se ve čtvrtek v půl osmé večer představí na palubovce německého Wasserburgu, který potřebují porazit, jinak se jejich naděje na postup ze základní skupiny I posune pouze do teoretické roviny. Aktuálně druhý tým německé nejvyšší soutěže je v tabulce skupiny třetí, vyhrál zatím pouze v Brně 73:51.

Do reprezentace se nevracíte jako jediná ze zkušenějších hráček…
Těším se na Terku Peckovou, Romču Hejdovou i Kamču Štěpánovou. Jsou to holky, které měly v týmu být i v minulých letech.

Láká vás ještě vidina zahrát si na velkém klání jako mistrovství Evropy?
Turnaj je ještě daleko, takhle zatím vůbec neuvažuju. Systém je nyní takový, že jsou soustředění uprostřed rozehrané sezony, takže uvidím, jak to dopadne, jak to bude v letní pauze. Půjdu krůček po krůčku.

Radost z návratu do národního týmu vám zatím asi trochu kalí zklamání z výsledků Králova Pole v EuroCupu. Čím to, že zatím přišly jen tři vysoké porážky?
Neberu to jako zklamání, věděly jsme, že to budeme mít těžké. Spíš mě mrzí, že nehrajeme v plné sestavě, což nám zápasy ještě víc znesnadňuje. Je tam víc faktorů, co hraje roli, letos nám to asi není přáno. Teď už jsme v krajní situaci, víme, že musíme k postupu vyhrávat, možná skoro všechny zápasy.

Máte ještě síly na zvrat ve skupině?
Potom, co jsme předvedly doma, nás Wasserburg může v odvetě podcenit. Pak máme dva zápasy doma a doufám, že se nám je podaří využít. Musíme se s tím poprat co nejlíp a zanechat pozitivní dojem.

Nachází tým svoji herní tvář?
Od začátku sezony jsme se posunuly. Spousta holek už se ve své roli cítí líp. Problém je, že nám scházejí některé hráčky a na jejich místě musejí hrát jiné. Pořád si tak na něco zvykáme. Ale zkušenosti, které sbíráme, jsou jedině plus.