Mareš není v Brně úplný nováček. V Tangu strávil už ročník 2010/2011, kdy za klub odehrál třicet utkání. „Z mého pohledu jsem prožil super sezonu, jenže se mi asi trochu zamotala hlava a chtěl jsem do Chrudimi. Tam jsem jen trénoval a chodil po hostováních, doplatil jsem na to, že klub sází na cizince. V létě jsem byl v kontaktu s prezidentem Tanga Štěrbou a jsem rád, že jsem zase v Brně," libuje si třiadvacetiletý hráč.

V polovině října už se Mareš postavil i svému bývalému klubu. Tango na palubovce mistrovské Chrudimi prohrálo 2:5. „Pro mě se jednalo o specifické utkání, kluky znám dlouho. Přiznávám, že jsem v tom zápase měl trochu svázané nohy," neskrývá.

Přestože proti svému kmenovému týmu se Mareš neprosadil, patří momentálně mezi nejlepší střelce nejvyšší soutěže. Jen dva zásahy mu scházejí na devítigólového Rideira Sidneiho z Teplic. „Prostředí v klubu je takové rodinné a k tomu se přidává dobrá atmosféra v kabině, to mi sedí," chválí si Tango.

Gólovou produktivitou navazuje na svého legendárního jmenovce a českého reprezentanta. „Lidé si nás nepletou, spíš se ptají, jestli je mezi námi nějaký příbuzenský vztah. Ale není," poukazuje na neexistující rodinné pouto s osmatřicetiletým veteránem.

Mareš mladší měl v pátek s Tangem vyzvat v brněnské hale ve Vodově ulici vedoucí tým tabulky z Teplic, který letos porazil i Chrudim. Jenže kvůli účasti Balticflory na Jeremenko Cupu přímo v Teplicích kluby duel odložily, termín zatím hledají.