Brněnský obhájce titulu naposledy zvládl derby s jihomoravským rivalem a vicemistrem Blanenskem, které doma porazil 3:2. „Soutěž jsme rozehráli výborně, kromě úvodního vítězství s Olomoucí teď máme za sebou tři výhry nad mančafty, které v loňské sezoně skončily na druhém až čtvrtém místě. Dvakrát jsme teď po remízovém průběhu urvali výhry až v závěru, což je pro nás velmi cenné. Je však za námi pouze čtvrtina soutěže, o titulu je předčasné mluvit, chceme samozřejmě být v čele tabulky co nejdéle,“ prohlásil brněnský kouč Zdeněk Táborský.

Přestože vedoucí a už jediný stoprocentní tým narazí na deváté mužstvo soutěže, podcenění podle trenéra nehrozí. „Nic takového si nemůžeme dovolit. Jdeme do každého zápasu soustředěně a odhodlaně. Jsem rád, že se nám zatím daří nahradit kanonýra Pospiše, který je dlouhodobě zraněný. Zápasy s Prahou i Blanenskem jsme zvládli i přesto, že proti Praze jsem šetřil reprezentanta Levčíka, který měl žaludeční problémy, a teď proti Blanensku nehrál další reprezentant Doubravský, který měl natažený sval. Byl s námi sice na lavičce, ale do hry jsem ho nepustil, protože jsem nechtěl, aby se mu zranění zhoršilo a přišel tím třeba o mistrovství světa,“ popsal Táborský.

Noční běh. Ilustrační fotografie.
Noční běh Brnem na 5,10 míle oživí novinky. Účastníky doprovodí bubeníci

V široké brněnské základně má kde brát. „Vyplácí se nám, že jsem do kádru zapracoval další hráče a je nás na špíl vždy dostatek. I teď v Plzni se představí noví hráči, protože kvůli zlomenině ruky s námi například nemůže jet kapitán mužstva David Macko,“ podotkl brněnský kouč.

Plzeň zatím všechny tři duely ztratila. „Letos jsme začali dvěma těžkými zápasy venku a venkovní utkání jsou pro nás mnohem složitější, alespoň co se týče docházky. A pak zápas doma s Pardubicemi, který byl z naší strany už mnohem lepší, ale nestačilo to. Tým se trochu obměnil, zkoušíme nové hráče,“ řekl plzeňský hrající Stanislav Kocour.

Naposledy Západočeši podlehli Pardubicím 4:8. „Pardubice mají dobrý a kvalitní tým. Nám chyběla větší kreativita v útočné fázi. Byli jsme bez nápadu,“ posteskl si Kocour.

Teď jeho mužstvo doma přivítá obhájce titulu, jemuž v minulé sezoně podlehlo 0:14 a 1:7. „Když navážeme na zápas s Pardubicemi, ale s lepším výsledkem, budu spokojený. Musíme být v utkání aktivní, víc na míči, odehrát vyrovnaný zápas a potrápit Brno, které je na vítězné vlně,“ nabádal plzeňský trenér.

Tomáš Veverka letos poběží ČSOB Triexpert Vokolo priglu už podesáté.
Veverka chce běžet každý ročník Vokolo priglu. Inspiroval ho stařík v televizi

Loňský podzim začali Západočeši jako nováček o něco lépe, teď se trápí. „Plzni se zatím tolik nedaří, je na konci tabulky. Hodnotit ale její letošní výkony nedokáži, zatím jsem neměl možnost ji v nějakém utkání vidět. Teď hraje proti nám doma, určitě se chtějí její plejeři vytáhnout,“ poznamenal Táborský.