Pro oba české střelce jde o druhý a zároveň poslední Světový pohár v letošní sezoně. Na minulém v Jižní Koreji vybojoval Lipták stříbro, které ho vyšvihlo do čela žebříčku trapu. „Letos máme s Davidem dobré výsledky, střídáme se na stupních vítězů, někdy jsme tam oba. Pokaždé je nejdůležitější dostat se do finále, kde se začíná od nuly. Proniknout mezi nejlepších šest i na Maltě bude těžké, přijel celý svět, ale není to nemožné,“ podotýká Lipták.

Malta hostí Světový pohár poprvé v historii a střelci se chystají na větrnou loterii. „Je tady fungl nová střelnice, vzhledem připomíná tu v Baku. Při stavbě použili umělou trávu na celé dopadové ploše. Bude tu asi hodně foukat, je to malý ostrůvek,“ vzkazuje střelec z Rajhradic na Brněnsku Lipták.

Na snímku Jonathan Rea (GBR).
Najel do mě. Nechápu, co se Sykesovi honilo hlavou, zlobí se Rea po pádu

Čeští reprezentanti jsou na náročné podmínky zvyklí. „Může to být naše výhoda a věřím, že bude. Na lehké střelnici uděláte jednu zbytečnou chybu a už ji nedoženete. V těžkých podmínkách se dá napravit. Jsme tvrďáci zvyklí trénovat v takových podmínkách,“ sděluje šestatřicetiletý Lipták. Kvalifikace maltského závodu začíná v úterý ráno a pokračuje ve středu, kdy je večer na programu také finále.

Na další podnik Světového poháru do Spojených států amerických už čeští reprezentanti nezamíří, stejně jako neletěli do Mexika. „Za ty peníze si raději uděláme dva velké přípravné závody před mistrovstvím Evropy s větším počtem střelců u nás,“ vysvětluje Lipták.

Sokolové přiletěli do Brna. Odhalili desku, prošli se městem a cvičili v dešti.
Sokolové přiletěli do Brna. Odhalili desku, prošli se městem a cvičili v dešti