Ještě v polovině utkání Brňanky vedly a mířily za šestou výhrou v řadě. Ve třetí čtvrtině však propadly a trutnovské hráčky si vypracovaly rozhodující náskok. „Přestalo se nám dařit v útoku, hrály proti nám zónu, proti níž jsme se nedokázaly prosadit. V útoku už jsme nenašly správný rytmus až do konce zápasu," hledá příčiny prohry Švrdlíková, která se do Žabin vrátila z týmu městského rivala Králova Pole.

Brňanky proti Trutnovu neuspěly už počtvrté za sebou, naposledy se s tímto soupeřem radovaly před víc než dvěma roky. „Oba týmy se poměrně hodně obměnily, takže to nejde srovnávat. Utkání jsme si prohrály vlastními chybami. Soupeřkám jsme nabídly jednoduché koše a na druhé straně se nám je nepovedlo dávat," upřesňuje.

Handicap se po letech strádání ocitl minimálně do soboty na špici ligy. Trenérské duo Pruša a Jan Bobrovský celek vrátilo mezi domácí elitu. „Mrzí nás prohra před reprezentační pauzou, ale bilance, kterou v půlce soutěže máme, je poměrně dobrá. Musíme zvládnout těžké duely i v druhé polovině a zůstat v horní části tabulky," myslí dopředu Švrdlíková.

Pomoct k tomu má brněnskému družstvu sebevědomí, které posbíralo v dosavadní části sezony. „Když vidíme, že máme na to, abychom zdolaly Slavii či Nymburk, můžeme porazit kohokoli," hecuje šestadvacetiletá Švrdlíková.

Pivotka si pochvaluje také dobré vztahy v brněnské kabině, které přispívají k pohodě na hřišti. „Sedla jsem si s holkama i po lidské stránce, s několika z nich se znám z dřívějška. Dobře se doplňujeme a v utkání si snažíme vycházet vstříc. Když je potřeba, k lepším výkonům nás burcuje Barča Kašpárková, naopak výborně uvolnit atmosféru umí Regina Palušná," směje se.

Kromě Kateřiny Sedlákové, která odjíždí na reprezentační sraz do Klatov, čeká Brňanky dvoutýdenní volno, jež využijí pro posílení vzájemné spolupráce. „I když jsme spolu už tři měsíce, občas ve hře vzniknou mezery, že jedna nevíme, co dělá druhá. To musíme zlepšit," podotýká Švrdlíková.

ADAM HAVEL