„Já měl před zápasem jen banán,“ usmíval se člen druhé brněnské čtyřky Tomáš Veselovský. Ten si v divoké přestřelce připsal hattrick a také díky jeho výkonu Tango v pátek deklasovalo Bohemians 11:4. Ve čtvrtfinálové sérii vede 2:1 na zápasy. „Obě mužstva chtějí hodně útočit, míň se brání a víc střílí. Na každé straně je víc ofenzivních než bránících hráčů,“ vysvětloval Veselovský vysoké skóre.

Osmadvacetiletý borec na začátku srovnával na 1:1, když se ocitl s balonem sám před odkrytou brankou. „Mohl jsem ještě pět minut čekat,“ usmíval se jeden z hrdinů zápasu. Nakonec si vychutnával hattrick. „Měl jsem štěstí, dva góly jsem dal do prázdné a pak mi to tam otevřeli, chybovala obrana. Nic velkého jsem nepředvedl,“ líčil skromně povedený večer.

Tango přitom v úvodu strašily rychlé brejky Bohemians. „Ze začátku jsme byli nervózní, postupem jsme se chytli. Možná máme v hlavách loňský výpadek a teď nechceme čtvrtfinále pokazit,“ vysvětloval Veselovský, který futsalový balon podobně jako další spoluhráči střídá s fotbalovým.

Nastupuje také za divizní Bystrc. „Futsal hraju od osmnácti. V divizi je to v pohodě. Míváme trénink od pěti, pak jedu na futsal. Takže z tréninku na trénink,“ pousmál se.

Druhá čtyřka Tanga se v pátek nenechala zahanbit tou elitní. Hlavně v úvodu držela tým ve hře, zařídila pět z dvanácti branek. „První lajna je futsalovější, tu druhou se snažíme dát nějak do kupy, ale bohužel jsme takoví kladiváři,“ vtipkoval Veselovský. „Ale i v první čtyřce někdy udělají chybu. Teď třeba dostali dva góly a my jsme srovnávali. Samozřejmě jsou lepší, ale rozdíl není až tak velký,“ tvrdil Veselovský.

Jeho tým může už v pátek v Praze rozhodnout o postupu do semifinále. „Chce to zlomit sérii už na Bohemce. V Brně už by to byl vabank a oba mančafty by šly do krve,“ přemýšlel Veselovský.