Tam o něj projevil zájem jeden z nejslavnějších klubů v Evropě. „Od mého odchodu nebylo daleko, Barcelona mi nabídla smlouvu, ale ještě rok nebo dva, kdy budu maturovat, zůstanu v Brně,“ řekl sedmnáctiletý odchovanec blanenského basketbalu.

Vedení klubu z Katalánska před křídelníka Basketu položilo na stůl kontrakt na tři roky s možností ho pak o další dva prodloužit. „V Barceloně by mi zajistili, že bych hrál první rok za mládež ve své kategorii a druhý bych šel do jejího B týmu. To by mi ale nezajistilo posun do jiných celků nebo postup v mé kariéře, proto jsem se rozhodl pokračovat v Brně. Tady už vím, jak trenér Růžička (kouč Basketu Lubomír Růžička – pozn. red.) přemýšlí, že mi určitě dá šanci a budu se moct rozvíjet,“ vysvětlil 204 centimetrů vysoký hráč.

Fotbalista Václav Minařík (v červeném) odešel v létě z Líšně na půlroční hostování do třetiligového Blanska.
Obavy už opadly. Minařík hraje v Blansku o návrat do Líšně, s koučem si volá

I když ve slavné akademii La Masia nezůstal, s jejím prostředím se zblízka seznámil. „Zázemí v Barceloně se bohužel zatím nedá porovnat s tím naším. Nedokážu ho ani moc popsat slovy. Je to jedna velká budova, kde je propojený celý klub. Nejen basketbalisti, ale i fotbalisti. Jde spíš o takový internát, obrovskou školu, která produkuje skvělé talenty,“ líčil Nečas.

V ní na zdech prý visí i plakáty nejznámějších studentů, mezi které patří sportovní hvězdy Lionel Messi nebo Xavi Hernández. „Dřív jsem fotbal hrával, tak jsem se o Barcelonu zajímal, teď ji ale sleduju především v basketbale. Její mládežnické týmy jsem viděl i na euroligových turnajích a líbí se mi hlavně její filozofie,“ zmínil mládežnický reprezentant.

Ten si získal pozornost skautů z evropských velkoklubů letos v březnu na mládežnickém eurocupovém turnaji v tureckém Istanbulu, kde se objevil jako kapitán brněnského týmu Next Generation.

Ondřej Paděra s pohárem za třetí místo v uplynulé sezoně Superligy malého fotbalu.
Je správný čas Brno sesadit, má jasno hrající blanenský kouč Paděra

Na konci akce pak převzal cenu pro hráče nejlepší pětky turnaje. „Někteří skauti mě kontaktovali přes sociální sítě i osobně v Istanbulu a řekli mi, že kdybych něco potřeboval, můžu se jim ozvat,“ prozradil tehdy Nečas.

Přestože na mezinárodním turnaji byl členem mládežnického kádru, patří už i mezi výrazné tváře ambiciózního brněnského týmu v nejvyšší české soutěži. V ní debutoval Nečas v patnácti letech, v minulé sezoně odehrál devětadvacet zápasů. Z toho devět jich zaznamenal v play-off.

A ve vyřazovací části si navíc nevedl vůbec špatně. V průměru si připsal 21,3 minuty a 7,7 bodu na duel. „Zápasy tady rozhoduje sedmnáctiletý frajer. To jméno si zapamatujte,“ prohlásil kouč Růžička po postupu do semifinále play-off.