„Holky ukázaly, že si z nikoho nesednou na zadek. Neslibujeme zázraky, ale do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát," přesvědčoval asistent brněnské trenérky Jakub Gazda.

Povzbuzující je pro Královopolanky měsíc starý vzájemný souboj na domácí palubovce, kdy s gigantem držely až do koncovky krok a prohrály 59:70. „Samozřejmě, že Bourges bude doma silnější než venku, ale jedeme tam udělat minimálně stejně dobrý výsledek," burcoval Gazda.

Basketbalistky KP TANY Brno (v bílozelených dresech) přemohly Hradec Králové v prodloužení.
Brněnská žeň. KP spasila trojka v poslední vteřině, Žabiny vyloupily Slavii

Z hlediska postupové matematiky o klíčový souboj nepůjde, ten KP čeká příští čtvrtek 30. listopadu doma proti Antalyi, se kterou se přetahuje o druhou pozici v tabulce skupiny H právě za suverénním Bourges, v konečném účtování ale může hrát velkou roli i skóre. A to si Brňanky nechtějí na palubovce giganta zkazit.

„Bude to hlavně o tom předvést dobrý týmový výkon. Těším se na atmosféru v Bourges, musí být úžasná," zasnila se opora brněnských basketbalistek Kateřina Galíčková. Právě ta zajistila Brnu ceněnou víkendovou výhru ve šlágru proti Hradci Králové, kdy dvěma trojkami v poslední minutě prodloužení rozhodla o výhře svého týmu 80:77.