„Do Brna se vrcholná tenisová akce vrací po čtyřech letech, kdy zde hráli Češi daviscupové utkání se Španělskem,“ připomněl ředitel pořádající agentury Česká sportovní Vladimír Šafařík. První kolo druhé světové skupiny Fed Cupu se v Brně odehraje o víkendu 2. – 3. února.

Pořadatelé připraví v pavilonu B brněnského výstaviště místo pro necelé čtyři tisícovky diváků. „Český tým se představí i s nedůležitějšími hráčkami Šafářovou a Viadišovou. Budou hrát na středně rychlém povrchu supreme, který by jim měl vyhovovat,“ prozradil Šafařík.

S místem konání utkání je asi nejvíce spokojená česká dvojka Lucie Šafářová. „V Brně jsem se narodila, mám tady rodinu, takže se moc těším. S holkama snad prošmejdíme Brno, zajdeme na večeři a tak,“ prohlásila Šafářová, která se vrátila ze soustředění v Tatrách. „Ani nevím, kolik budu potřebovat pro známé lístků. Určitě jich ale bude hodně,“ usmála se třiadvacátá tenistka světa.

V poslední době obě české opory provázaly zdravotní potíže. „V únoru už bychom měly být v pořádku. Hantuchová se hodně zlepšila, takže to bude těžší, ale chceme zase vyhrát,“ vyhlásila Šafářová.

Organizátoři utkání očekávají velký zájem diváků jak z Česka, tak Slovenska. Lístek na oba hrací dny přijde na 490 Kč, ne jeden den na 290 Kč.