Pokračovat ve vrcholném zápasu akce Mega Fight Arena v tureckém Istanbulu nemohl, se sebezapřením vydržel na nohou do vyhlášení výsledků. „Věděl jsem, že to je v háji, noha hned otekla a cítil jsem velkou bolest, ale adrenalin ještě chvilku pracoval. Po vyhlášení mě sanitka odvezla do nemocnice, kde mě zrentgenovali. Nic zlomeného nemám, takže mě poslali pryč,“ popisuje brněnský bojovník, jehož takový konec bitvy mrzel. „Vnitřně to necítím jako prohru, zápas se teprve rozjížděl a byl jsem skvěle připravený,“ povídá.

Robin Wagner na světovém šampionátu ve Francii.
Advent v podání brněnského dráhaře Wagnera? Cestování po Evropě a závody

Jenže druhý den kvůli bolesti nemohl ani chodit. „Podpírali mě, na letišti mě dokonce vezl zřízenec na vozíčku a do letadla jsem nastupoval ze druhé strany než ostatní pomocí vysokozdvižné plošiny, která se používá pro invalidy a staré lidi. Nebyl jsem schopný udělat krok,“ přibližuje pocity.

Po návratu zamířil do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, kde jej prohlédl doktor. „Vytáhl mi z nohy asi deci krve, pak se mi strašně ulevilo a jsem schopný aspoň pajdat bez berlí,“ říká.

Moudřejší ovšem bude až po vyšetření na magnetické rezonanci, které ho teprve čeká. „Koleno stále fest bolí, ale chladím ho a zlepšuje se to. Trénuji s tím aspoň kondici nebo jsem boxoval na pytel,“ sděluje Hron.

Přípravu ani přes zranění nepřerušil, protože už 27. prosince ho čeká další souboj. Při galavečeru Fight Night Challenge v brněnské Zoner Bobyhall nastoupí proti Michalu Martínkovi. „Zápasit chci a věřím, že to bude dobré,“ doufá.

Brno Žabovřesky vs. Lyon a autogramiáda Tonyho Parkera
Tony Parker v Brně: ochranka i zaujetí hrou. Po utkání rozdával úsměvy

Jejich duel bude netradiční, protože Hron poprvé v kariéře půjde do ringu k souboji v profesionálním boxu. „Přišla nabídka k boxu u této organizace, za kterou stojí Attila Végh a která dělá i zápasy známých osobností, v Brně bude například Rytmus, což je dneska populární. S Michalem Martínkem jsme kamarádi, jdeme do toho, i když box není sport ani jednoho z nás, Michal dělá MMA. Oba chceme vyhrát,“ hlásí Hron. „Děkuji všem za podporu, především Jihomoravskému kraji,“ dodává.