„Připustil jsem k sobě korovce, mám dva druhy - jedovaté a mexické. Minulý rok se nám povedlo páření na Velikonoce, ovšem vajíčka chvilku trvají, před týdnem jsem je dal k sobě. Uvidíme, jak to dopadne,“ líčí držitel několika prestižních světových i evropských titulů různých organizací. Chová také zmije rohaté, které se rovněž páří v tomto období.

I na Velikonoční pondělí musí svou obsáhlou populaci terárií nakrmit a v plánu má dvoufázový trénink. „Svátek neznamená, že se netrénuje. Bude to pro mě pracovní den. Sport mám rád, není pro mě povinnost, nejsem znechucený, že musím něco dělat,“ říká osmatřicetiletý Hron, který má tělocvičnu přímo v domě.

Ani při jiných svátcích si neulevuje. „Také na Štědrý den trénuji. Nemám rodinu, takže si můžu dělat, co chci. Kdybych měl malé děti, přistupuji ke svátkům jinak, ale v tuto chvíli budu určitě trénovat. Možná si jen místo boxování na pytel zaběhám,“ přemítá nad změnou.

Ještě na začátku března se na brněnském výstavišti konal Motosalon 2020. Další akce naplánované na první pololetí letošního roku jsou zrušené
Brněnské veletrhy: ztráta je zatím zhruba tři sta milionů

Jako malý kluk koledoval s pomlázkou, jako dospělý vyšlehá aspoň své dvě malé sestry. „Když jsem byl starší, už mi nepřišlo zábavné koledovat. Pár kamarádů i v pokročilejších letech chodí na Velikonoce poctivě, jenže nepopíjím panáky. Sport mě katapultoval do jiného prostředí, večírky většinu roku vynechávám,“ vysvětluje absolvent Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně.

V době nouzového stavu do jeho tělocvičny nechodí klienti. Trénuje individuálně a přišel už také o plánovaný duel, v němž měl dubnu zápasit o mezinárodní český titul. Na konci července má obhajovat světový titul organizace WAKO Pro v Praze, termín zatím platí.

Když tráví víc času doma, začal hodně vařit. „Nikam nechodím, nic neobjednávám, každé jídlo si vařím sám. Žádné těžké věci, spíš rychlé jídlo, ale stravuji se zdravě. Dělám většinou steaky, které naložím, okořením a všichni se po nich oblizují. K tomu udělám třeba salát Caprese s mozzarelou, rajčaty, bazalkou nebo třeba těstoviny s krevetami,“ popisuje Hron.