Šestatřicetiletý Hron chce „Spejbla“ Hutníka pomstít. „Opacic je mladý srbský talent, který knokautoval Ondru v prvním kole. Přitom Spejbl měl tehdy jubilejní stý zápas. Bylo to překvapení a Opacic se tak zapsal jako tvrdý bojovník. Přišla nabídka od organizátora, že souboj s ním bude zajímavý pro fanoušky, tak jsem ji přijal,“ líčil Hron.

Brněnský thajboxer si musí dát pozor především na high kick srbského bijce, tedy kop na hlavu. Jedním takovým sestřelil profesionálního evropského i světového šampiona Hutníka. „Spejbl ho malinko podcenil, spadla mu ruka a soupeři kop sedl. High kick má tvrdý, ale ruce u hlavy si držím celkem dobře. Zápasil jsem už s nebezpečnějšími protivníky a věřím, že si to pohlídám,“ oznámil Hron.

Noc válečníků v Liberci slibuje atraktivní podívanou, hlavní tahák bude hvězda smíšených bojových umění MMA Karlos Vémola. „Každý rok je akce větší a má zvuk. Koná se v hokejové hale, kde hrají hokejisté Bílých Tygrů Liberec,“ řekl.

V ringu se naposledy představil na konci září, v Brně s přehledem porazil Daniela Mocana z Rumunska. Od té doby si dal pauzu, i od sparingů. „Když se člověk tak neřeže, doléčí i drobné neduhy, přestalo mě bolet koleno i loket. Všechno se perfektně zahojilo, takže snad ještě dlouho vydržím,“ usmál se Hron.

Hodně se věnoval silovému tréninku s kondičním koučem Janem Cackem. Přípravu proložil i měsíčním soustředěním v Thajsku. „Tam jsou tréninky dlouhé, někdy trvají až tři hodiny, ale v nižší intenzitě. Hlavně psychicky jsem si tam odpočinul, teplo mě nabilo,“ uvedl absolvent Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně.

V posledním měsíci už ladil formu v Nizozemsku. „Tam bývá hodně sparingů, tréninky trvají hodinu, zato jsou intenzivní. Vše směřujeme k zápasu, ladíme s koučem taktiku,“ dodal Hron, jenž za měsíc v Brně zabojuje o evropský titul organizace WFCA.