Dokonale mu vyšla ofenzivní taktika, kterou s trenérem Dannym de Vriesem na Bělorusa přichystali. „Plán fungoval ještě líp, než jsem čekal. Pořád jsem ho tlačil a nedával mu prostor něco vymýšlet. Třeba mě kopl, ale udělal jsem krok k němu, místo abych ustoupil, tím pádem jsem mu pořád bral vzdálenost. Po zápase mi říkal, že jsem byl jako tank,“ líčí.

Po vítězství ve 107 souboji kariéry pozval Romankeviče na pivo, který neodmítl. „Pokecali jsme, je to normální kluk. Mezi námi není žádné hejtování jako v MMA, chováme se k sobě slušně jako sportovci, ne jako strupy,“ říká Hron přezdívaný Chřestýš.

Jeho stylu vyhovují delší a náročnější zápasy, titulový souboj měl vypsaných pět kol, namísto obvyklých tří. „Nemám tak tvrdý úder, aby soupeř hned spadl. Vždy ho musím umlátit, upracovat množstvím úderů. Jsem od Honzy Cacka (kondiční trenér – pozn. red.) dobře připravený a je pro mě lepší pět kol. Soupeři ve třetím odchází, věřím, že ve čtvrtém by padaly knokauty,“ myslí si.

Jeho výkon při galavečeru Yangames Fight Night v pražských Žlutých lázních ocenil dokonce prezident asociace Wako Pro. „Řekl mi, že dlouho neviděl tak hezký zápas, od takového člověka to beru jako velké uznání a potěšilo mě,“ raduje se thajboxer.

Do konce týdne si Hron odpočine a pak se opět pustí do tréninku. O tentokrát světový titul se utká 6. října v turnajové pyramidě.

Pavel Zavadil - Ilustrační foto
V Brně znám každý drn, říká bývalá opora Zbrojovky a nyní tahoun Opavy Zavadil