Peňáz, podle příjmení přezdívaný Money, už v brněnském ringu oznámil, že chce zápasit častěji. To se mu plní. V pátek na akci Heroes Gate v Praze vyzve Ukrajince Rostyslava Karpycha. „Po dlouhé době mám vyššího soupeře. Jsem na změnu zvědavý, ani na tréninku se moc nepotkávám s vyššími tréninkovými soupeři, ale neměl by to být problém,“ ujišťuje Peňáz, který po duelu v Brně léčil holeň a předloktí.

Karpych má výrazný thajský styl. „Kope skoro pořád koleny a v krátké vzdálenosti hodně používá lokty,“ vysvětluje jedenadvacetiletý rodák z Věcova na Vysočině.

A kde je budoucnost nadějného mladíka? Přiznává, že dřív uvažoval o přechodu ke smíšeným bojovým uměním. „Člověk musí být silový typ, hlavně na zemi. Jsem spíš dynamický a radši jsem zůstal u thajboxu. Mám lepší předpoklady pro boj v postoji. Teď je můj cíl amatérské mistrovství Evropy. V budoucnu chci vyzkoušet zápasy v zahraničí, například v prestižní organizaci Glory,“ říká Peňáz.

Glory je cíl i pro světového šampiona Hrona, který si v brněnském boji o titul přesvědčivě poradil se Sergiem Piquem z Nizozemska. „Nejsem si jistý, jestli je to ještě reálné. V Glory hledají hlavně mladé kluky okolo dvaceti let. Já mám před sebou třeba čtyři roky kariéry,“ zmiňuje šestatřicetiletý borec zvaný Chřestýš.

Zároveň ale dodává, že i mladíky zatím v ringu poráží. „Talentovaného Srba Radeho Opačiče jsem v březnu zdemoloval o několik tříd. Zápasy jsem schopný ustát díky dobré fyzičce. Nejsem talentovaný bojovník, mám to vydřené,“ povídá zkušený Hron, jenž se plánuje znovu v ringu objevit v červenci.