„Jsem úplně ohromen. Je to láska na první pohled nebo možná spíš návrat k dávné lásce,“ poznamenal jedenapadesátiletý brněnský rodák.

Ouředníček právě s Toyotou svou dakarskou závodní kariéru zahajoval, když při své premiérové účasti v roli jezdce v roce 2016 pilotoval Hummer poháněný motorem Toyota. „Jel jsem s touto značkou náročný Dakar v Argentině a Bolívii a velice dlouhou řadu dalších podniků v Evropě i v Africe. Motor Toyota má najeto přes třicet tisíc závodních kilometrů, a stále jede. To je výjimečné a všichni nad tou neuvěřitelnou spolehlivostí žasnou,“ uvedl velezkušený jihomoravský závodník, jehož dakarským maximem v roli pilota je sedmnácté místo.

Kromě spolehlivosti imponuje Ouředníčkovi také rychlost japonského stroje. S tovární Toyotou slavil v roce 2019 v kategorii automobilů celkový triumf slavný katarský jezdec Nássir Al – Attíja. „Vyhrál vůbec nejtěžší Dakar a to byl taky jeden z impulsů, které mě vedly k přemýšlení o změně značky. O tom, jaká je technika Toyoty, jsme se přesvědčili i při letošním ročníku. Předjet ji je téměř nemožné,“ přesvědčoval Ouředníček.

Brno 18.11.2020 - Sára Kaňkovská
Pokračuje v tradici slavného rodu. Kaňkovská zklidnila hlavu a má stříbro

Právě o získání tovární značky Toyota Gazoo Racing, s níž Katařan namáhavou rallye vyhrál, usiluje také Ouředníček. „Věříme, že se nám bude s novým vozem dařit a napřesrok už pojedeme s továrním strojem,“ zmínil Ouředníček.

Do začátku dalšího ročníku nejslavnějšího dálkového závodu na světě, jenž se stejně jako letos pojede v Saúdské Arábii, zbývá už jen šest týdnů. „Všechno je nesmírně hektické. Vedle speciálu Toyota Hilux hodláme mít na startu ještě druhou týmovou posádku s Toyotou Land Cruiser,“ odtajnil závodník stáje Ultimate Dakar Racing z Velkého Meziříčí, jenž do vozu usedne se svým tradičním navigátorem Davidem Křípalem.

Stěžejním úkolem pro posádku je kromě vyladění vozu také vyhnutí se nákaze Covidem-19 před startem podniku. „Připravujeme se tak, že všichni kromě mě jsou nahraditelní,“ smál se závodník, jenž v minulém ročníku finišoval Dakar i kvůli mnoha závažným peripetiím sedmatřicátý.

Nadcházející ročník je podle něj pro celou akci velká příležitost. „V lednu se skoro žádná sportovní událost nekoná a jak jsou lidi zavření doma, budou rádi, že se můžou na něco dívat,“ dodal Ouředníček.