Šumová získala již šesté účastnické místo pro českou střeleckou reprezentaci na olympijských hrách v Tokiu. Čtyřiadvacetiletá skeetařka v Itálii dosáhla životního úspěchu. Do šestičlenného finále postoupila z pátého místa, v bojích o medaile nastřílela 42 bodů a nestačila jen na dvě soupeřky.

Titul obhájila Slovenka Danka Barteková, stříbro získala Andri Eleftheriuová z Kypru. "Je to můj největší úspěch v kariéře a splněný sen. O olympiádě jsem snila, už když jsem začínala střílet, ale přiznám se, že jsem v jeho naplnění ani nedoufala. Teď je skutečnost. Po závodě a dopingové kontrole jsem si to ani nestihla užít, teprve mi pomalu dochází, co se mi podařilo," řekla Šumová deníku Právo.

Filip Salač.
Salač v Misanu dojel devátý, Kornfeil skončil dvanáctý

Družstvo skeetařů pak v neděli ve složení Tomeček, Tomáš Nýdrle a Jaroslav Lang obhájilo evropský titul. Ve finále porazili čeští brokaři v novém evropském rekordu 58:53 Francii. České skeetařky Šumová, Anna Šindelářová a Martina Skalická skončily těsně pod stupni vítězů, v souboji o třetí místo podlehly Rusku 49:52. Slovenky sesadily z trůnu Italky, které byly lepší o tři zásahy.