Francouzská legenda však do Brna dorazila především sledovat svůj tým, i proto zasedla do hlediště přímo k hrací ploše. Aby si Parker mohl nerušeně užít středeční kvalitní zápas, seděla vedle něj z obou stran česky mluvící ochranka, která odháněla zájemce o společnou fotku či autogram. „Odjakživa chci pomáhat ženskému sportu a ženskému basketbalu. Když jsem v roce 2014 koupil mužský tým Lyonu, hned jsem říkal, že chci i ženské mužstvo. Když jsem jej o tři roky později získal, měl jsem z toho velkou radost,“ vylíčil pro Českou televizi Parker.

Zatímco při zápasu napjatě sledoval dění na palubovce, po těsné výhře jeho Lyonu už rozdával úsměvy na všechny strany. V jeho chování nebyla ani známka povýšenosti, s brněnskými fanoušky si uspořádal neoficiální autogramiádu, kdy ochotně pózoval na fotkách a podepisoval cokoliv, co jen zájemci o autogram měli zrovna u sebe.

Brno Žabovřesky vs. Lyon a autogramiáda Tonyho Parkera
Žabiny se rvaly, pod dohledem legendy Parkera ale proti Lyonu padly. Podívejte

O společnou fotku Parkera přišel poprosit i šestinásobný vítěz domácí nejvyšší soutěže Josef Jelínek. I pro něj se jednalo o vzácný suvenýr. Přibližně po dvaceti minutách se francouzská ikona rozloučila a zmizela do útrob haly.

Brněnskému celku po něm zůstaly podepsané některé suvenýry, které následně půjdou do dražby. A fanouškům vzpomínka, na kterou možná do konce života nezapomenou.