Tam se utkají s hegemonem poslední dekády USK Praha. „Člověk si to těžko dokáže připustit. Je to obrovský sen. Před sezonou jsme chtěli mezi čtyřku nejlepších a teď jsme se dostali do finále,“ rozplýval se trenér družstva Viktor Pruša.

Poprvé od roku 2014 se tak v boji o prvenství střetnou dva týmy, které si rozdělily všechny tituly v éře samostatné České republiky, Žabiny triumfovaly čtrnáctkrát, USK dvanáctkrát. Královo Pole naproti tomu neobhájilo loňskou stříbrnou medaili a zahraje si pouze sérii o třetí místo s Hradcem Králové. „Rozhodlo srdce a charakter týmu. Jak jsme byli soudržní a mentálně silní. Ztratili jsme sice vedení 2:0 na zápasy, ale holky se semkly. To byl X faktor, který rozhodl sérii,“ podotkl Pruša.

Se slovy trenéra Žabin se ztotožnil také jeho protějšek Martin Pospíšil. „K zápasu jsme nepřistoupili tak, jak jsme měli. Prohra bolí i proto, že jsme selhali v bojovnosti. Soupeř dál do zápasu víc srdíčka,“ mrzelo trenéra Králova Pola.

Žabiny vládly v rozhodující partii vládly především v první polovině, v níž si vytvořily stěžejní náskok. I když zaostaly v úspěšnosti střelby ze střední vzdálenosti, dařilo se jim trefovat koše za dva body.

Svěřenky trenéra Viktora Pruši nasměrovala k výhře dvojice Beáta Adamcová a Marques Webbová, která zaznamenala dohromady šestatřicet bodů. První jmenovaná navíc společně s Michaelou Vackovou strávila na palubovce celých čtyřicet minut.

Finálovou sérii na tři výhry zahájí Žabiny až 17. dubna, protože USK Praha čeká příští víkend Final Four Euroligy v maďarské Šoproni, na domácí palubovce v hale Rosnička se Prušovy svěřenky představí v sobotu 20. dubna. „Nebudeme si nalhávat, hrajeme proti špičkovému týmu, ale pořád se chceme prezentovat svou hrou a bojovat na hranici svých možností,“ sdělil Pruša.

Královo Pole v souboji o třetí místo s Hradcem Králové hostí první zápas již v úterý 9. dubna od pěti hodin odpoledne v hale ve Vodově ulici.

KP Brno - Žabiny Brno 62:74 (14:19, 17:26, 19:13, 12:16)

Konečný stav série: 2:3.

KP Brno: Šujanová, Bartáková, Stará, Kopecká, Oroszová - Sládková, Gillová, Moussaová.

Žabiny Brno: Malečková, Adamcová, Vacková, Webbová, Dudášová - Šoukalová, Matuzonytéová.

Nejvíc bodů: 18 - Adamcová, Webbová, 13 - Vacková, Dudášová, Oroszová.