Na první pohled to zní zvláštně, za neobvyklým tahem se však skrývají hlubší záměry. Do Superfinále Národní fieldlakrosové ligy se podle očekávání probojovalo pražské duo Radotín a Jižní Město. Na tom ještě není nic divného, jenže vrchol lakrosové sezony se odehraje v Brně. „Chceme na jihu Moravy lakros zpopularizovat a představit. Kolegyně z klubu tedy oslovila vedení ligy, a to souhlasilo," popisuje Michal Kvapil z týmu Ravens Brno, který se letos poprvé účastnil nejvyšší soutěže.

Superfinále lakrosové ligy
- Kdy a kde: v neděli v jednu hodinu odpoledne na stadionu Vysokého učení technického v Brně Pod Palackého vrchem
- Soupeři: SKL Jižní Město – LCC Radotín
- Předzápas: v deset hodin dopoledne sehrají poslední utkání základní části celky Brno Ravens a LCC Wolves

V neděli na stadionu Vysokého učení technického v Brně mohou diváci od jedné hodiny odpoledne spatřit opravdovou lahůdku. Při vyvrcholení 25. ročníku nejstarší fieldlakrosové ligy v kontinentální Evropě se představí nejlepší čeští hráči, nechybí ani zahraniční akvizice. „Náš tým posílili tři hráči ze Spojených států, kteří v současné době studují v Praze," upřesňuje Jakub Nosek, kapitán Jižního Města, které je letos mírný favorit na titul. „Američani jsou úplně na jiné úrovni, jde o záruku kvality," přidává Kvapil.

Duel pražských soků slibuje vyhrocené okamžiky. „Jejich zápasy jsou vždy vyhecované. Jde o tradiční rivaly se spoustou reprezentantů," potvrzuje Kvapil.

Program superfinálového dne odstartuje v deset hodin dopoledne, kdy se v posledním duelu základní části utkají brněnští Havrani s pražskými LCC Wolves. Brňané jsou nováček soutěže a rádi by si připsali první bodový zisk v sezoně. Zatím čtyřikrát prohráli a patří jim poslední šestá příčka. „Sbíráme většinou debakly, ale mysleli jsme, že to bude ještě horší. Lepšíme se a snad bude lakros v Brně dál vzkvétat," přeje si Kvapil.