Co v týmu zatím nefunguje?

Problémy vidím dva. Nedokážeme se prosadit v útoku, hlavně krajní hráči, nedaří se ani jednomu z Američanů. Všechno táhne Michal Hrazdira, na kterého se soupeři dobře připraví.

A druhý problém?

Všechny týmy v extralize se posílily. Co nám na ně loni stačilo, je letos málo. Potřebujeme výrazně přidat v útoku. Pokud to nepůjde, musíme doplnit kádr o výraznější smečaře. Zatím nás soupeři ve všech třech zápasech přehráli jak z postu diagonálního hráče, tak smečaře.

Přišlo vám líto, když jste při úterní porážce 0:3 s Karlovarskem viděl na straně soupeře právě smečaře Marka Zmrhala, ještě loni hráče Brna?

Líto mi to je, ale Marek se rozhodl, že chce jít do Varů. Na to se nemůžeme vymlouvat. Zatím se nám nepodařilo ho dostatečně nahradit.

Už ve čtvrtek hrajete od šesti hodin večer doma s Ostravou, v sobotu v Příbrami. Je pro tým tak rychlý sled zápasů přínosný?

Doufám, že to z kluků spadne. Začátek jsme měli opravdu těžký. Čekají nás papírově lehčí soupeři, ale víme, že Ostrava třikrát za sebou vyhrála, je na koni a bude sebevědomá. Máme tři porážky, musíme se z toho psychicky dostat, aby na nás neležela deka.

Série tří zápasů v pěti dnech je snesitelná?

Ano. Zvýšili jsme důraz na regeneraci. Pro nás je ale momentálně problém spíš psychická stránka než kondice. Musíme se dostat do nějaké herní pohody, protože jakmile se dostaneme pod tlak, hra se začíná rozpadat, děláme chyby, které normálně neděláme. Musíme získat sebevědomí, ale k tomu pomůže jen vybojované vítězství. Náš cíl je bodovat v obou nacházejících zápasech naplno, nic jiného nám nezbývá.

Zlepšují vám náladu aspoň dobré výkony mladíků Tadeáše Handlíře, Daniela Římala či Marka Perryho?

Ukazují se velice dobře, volejbalovou budoucnost Brno má. Ale vyzkoušeli jsme si už v minulých letech, že bez zkušených hráčů to nejde. Mladí můžou fungovat jako doplněk, sbírat zkušenosti a vypracovat se jako Licek, Pražák, Zmrhal. Nemůžeme od nich ovšem čekat, že nám zápasy odtáhnou nebo dokonce vyhrají. Musíme s nimi dál pracovat a dát pozor, aby neodešli jako Zmrhal.