Svěřenci trenéra Andreje Titkova propadli v první půli, ve které obdrželi dvacet branek. „V prvním poločase jsme podali velmi ustrašený a nedisciplinovaný výkon okořeněný spoustou nevynucených technických chyb, na kterých se podepsali i zkušení hráči. To rozhodlo o osudu celého utkání,“ uvedl pro klubový web královopolský lodivod. 

Brněnskou obranu potrápil především Michal Indrák, který nastřílel z pozice pravé spojky deset branek. „Kromě Indráka byl vidět také Marek Tůma. Jde o zkušené hráče. Jakmile jim člověk dá hodně prostoru, špatně se brání celý zápas,“ přiblížil Havlát, který v sobotu oslaví třiatřicáté narozeniny. 

Zaváhání v úvodním soutěžním duelu se podle něj na mužstvu nepodepíše. „Zkušeností máme dost. Věřím, že si tým bude víc a víc sedat. Když si vše srovnáme v hlavách, zaměříme se na plnění pokynů a budeme na hřišti zodpovědnější, bude to fungovat,“ měl jasno zkušený matador, který si v loňské sezoně vyzkoušel pozici hrajícího trenéra. 

V aktuálním ročníku už se znovu soustředí jen na hráčskou roli. „Trenérovi se do toho nepletu. Andrej má vlastního asistenta, takže už jen plním, co po mně kouč chce,“ usmíval se. 

Staronový brněnský stratég naordinoval hráčům tvrdou letní přípravu. „Fyzická část byla náročnější než v minulých letech, ale to je jen dobře. Herní systém zůstal stejný. Nemáme hráče na to, abychom ho mohli zásadně měnit,“ popsal Havlát. 

Šanci odčinit úvodní porážku dostanou hráči Králova Pole už v sobotu, kdy od pěti hodin odpoledne přivítají Litovel. „Půjde o náročnější zápas, protože nenastoupíme v domácím prostředí, ale v hale v Maloměřicích. Věřím, že když zapracujeme na obraně a dáme pozor na technické chyby, nováčka porazíme. Nepřipouštíme si, že bychom měli v sobotu ztratit body,“ burcoval Havlát. 

Hranice - Brno 31:24

Poločas: 20:12. Sedmimetrové hody: 3:3. Vyloučení: 2:3. Diváci: 156. Nejlepší střelci: Michal Indrák (10), Petr Magrla (5) – Jiří Havlát (4), Lukáš Koubek (4). Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla.