Z devíti utkání pod koučem Vítkem získali florbalisté Bulldogs jen sedm bodů a krčí se na dvanácté příčce soutěže. Na osmé místo zajišťující postup do play-off ztrácejí osm zápasů před koncem základní části jedenáct bodů. „Zlepšení výsledků byl můj hlavní úkol, když jsem pozici trenéra přijal. Nepodařilo se mi to a s prezidentem klubu jsme si moji práci vyhodnotili a dohodli se, že spolupráci ukončíme,“ sdělil Vítek.

Začátek angažmá byl slibný. Tým pod Vítkovou taktovkou nejprve porazil v poháru divizní Hluk a navázal i domácí ligovou výhrou s nováčkem z Ústí nad Labem. Poté ale pokračovala výsledková krize, ve které se Buldoci zmítají od začátku soutěže. „Neúspěch mě mrzí a jsem zklamaný z výsledků, za které jsem byl plně zodpovědný. Doufám, že se kluci zvednou. V kabině jsme žádné spory neměli. Byly to příjemné dva měsíce,“ dodal Vítek, který je v Brně dobře známý. Poprvé Buldoky trénoval od roku 2007 a u týmu vydržel pět sezon. Zároveň si vyzkoušel i post asistenta trenéra u národního týmu.

Trio trenérů v Buldocích
• Prvních devět utkání trénoval brněnské Buldoky Jan Kadlec. Vyhrál třikrát a získal osm bodů.
•Filip Vítek v dalších devíti zápasech vyhrál dvakrát a vybojoval sedm bodů.
•Na závěr základní části přebírá A tým Rostislav Kohút.


Nový hlavní trenér Rostislav Kohút bere angažmá jako velkou výzvu. „S hráči se dobře znám. U týmu jsem tři roky dělal asistenta, takže navazujeme na dřívější spolupráci,“ poznamenal.

Kohút už stihl odtrénovat první trénink. Ostrý ligový start zažije v neděli proti pátým Otrokovicím „Připravujeme drobné změny v sestavě a přijdeme také s novinkami v herním systému. Zatím ale víc neprozradím,“ řekl.

V postup do play-off pořád věří. „Teoretickou šanci máme. Zbývající zápasy musíme vyhrát. Pokud se nám to nepodaří, musíme se alespoň vyhnout bojům o záchranu a soustředit se na další sezonu, ve které budeme lepší,“ nastínil Kohút.