Na soustředění do Polska vyrazila po dlouhých měsících. „Byla jsem nadšená, že můžu konečně zase trénovat v zahraničí. Potkala jsem se tam s judisty, kteří do Polska vyrazili taky. Po pár dnech se začala šířit zpráva, že se mezi nimi objevil Covid. Na testy šli jen oni, zápasníků se to netýkalo. Mezi judistkami byly ale moje kamarádky, se kterými jsem přišla do kontaktu,“ přiblížila Hanzlíčková.

Bojovník  Jiří "Denisa" Procházka.
Nevybírá si. Tak bojovník Procházka vyzve dvojku žebříčku UFC

Příznaky začala pociťovat poslední dva dny soustředění. „Měla jsem horečky, takže jsme si řekli, že vyrazíme domů trošku dřív a zajdu si na testy. Pak jsem ještě ztratila čich a bylo to jasné,“ popsala brněnská rodačka.

Přestože se po pár dnech cítila dobře, naordinovala si klidový režim. „Zkoušela jsem si doma zatrénovat, ale neudělalo mi to nejlépe. Řekla jsem si, že to nebudu pokoušet a raději se pořádně vyléčím. Nechtěla jsem riskovat nepříjemné komplikace,“ uvedla.

Už tento týden se vrací do Prahy, kde začne s tréninkem. „Závody nestihnu, v současné formě si netroufnu nikam jet. Výpadek je moc velký. Mrzí mě to, protože už od jara jsem ve srovnání se soupeřkami v nevýhodě. V jiných zemích, kde je zápas populárnější, mají holky s kým trénovat. Já bohužel ne. Na jaře jsem byla zavřená v tréninkovém středisku, kde se mnou byli jen kluci zápasníci, tedy nikdo s kým se mohu porovnat. Oproti tomu třeba na Ukrajině je velká konkurence, a holky tak můžou zápasit spolu,“ vysvětlila.

Její příští závodní zastávka bude prosincové mistrovství světa v Bělehradu. „Nikdo ale neví, jestli se nakonec uskuteční. Aktuálně se tam staví polní nemocnice, vše je teď nejisté,“ krčila rameny loňská vicemistryně Evropy v kategorii do 68 kilogramů.

Schneider se záhy zařadil mezi nejproduktivnější hráče Komety.
Schneider si užíval ledu ve Villachu: Priorita je Brno, hrát doma nemělo smysl

Zatímco letošní rok byl kvůli přesunutí olympiády a zrušení závodů klidnější, příští rok bude nabitý. „V únoru je v plánu mistrovství Evropy. Následně v březnu a dubnu kvalifikační turnaje na olympiádu,“ vyjmenovala Hanzlíčková, která na letošním evropském šampionátu vypadla ve čtvrtfinále s Němkou Annou Carmen Schellovou, loňské druhé místo tak neobhájila.

O hlavním cíli pro příští rok má jasno. „Kvalifikovat se na olympiádu a následně na ní vybojovat dobrý výsledek, pokud se uskuteční,“ řekla bez váhání česká reprezentantka.

MARKÉTA WEINLICHOVÁ