V sobotu od šesti hodin večer poměří v domácí hale v Kounicově ulici síly se suverénem soutěže Karlovarskem, které vévodí extralize o devět bodů. „Má výborný tým a šlape jim to. Záleží také na tom, jak se vypořádáme s jinými míči, které kvůli účasti Karlovarska v evropském poháru musíme nasadit,“ líčil trenér Volejbalu Ondřej Marek.

Karlovarsko totiž čeká ve středu odveta osmifinále Vyzývacího poháru na palubovce rumunského Zalau. V evropské soutěži se přitom hraje s jinými míči než v extralize, takže mají soupeři západočeského celku povinnost nastoupit v duelu předcházejícímu evropskému zápolení s míči pro mezinárodní souboje. „V první řadě mají jinou barvu a taky se jinak chovají. Nechceme se ale na tento faktor vymlouvat. Karlovarsko má zase dost náročný program, půjdeme naplno do servisu a uvidíme, jak se nám zadaří,“ poznamenal Marek.

Brno vítězné

Brno Ústí nad Labem 3:0

Odolena Voda Brno 1:3

Brno Praha 3:2

Příbram Brno 1:3

Brno Beskydy 3:1

Kladno Brno 1:3

České Budějovice Brno 2:3

Brno Liberec 3:0

Zlín Brno 0:3

Právě Karlovarsko je poslední tým, který našel recept na rozjetou brněnsku skvadru. V půlce listopadu Západočeši na domácí palubovce přehráli Jihomoravany 3:0 i díky dvěma vyhraným setům v těsných koncovkách. „Dvě sady jsme si prohráli sami. Ale už jsme trošku dál s výkonností než tehdy, i Vary hrají jinak. Připravujeme si různé varianty na soupeře a výhoda je taky v tom, že hrajeme doma. Ve Varech jsme snad ještě nikdy nezvítězili,“ uvedl Marek.

Od prohry Brňané započali svou unikátní sérii, při níž skolili třeba mistrovský Jihostroj České Budějovice nebo silný Liberec a vyhoupli se na třetí místo tabulky. Na druhý Jihostroj ztrácejí jediný bod, přičemž mají zápas k dobru. „Hraje za nás spousta mladých kluků, kteří si volejbal užívají a chtějí dokázat, že ho umí. Tým si taky dost sedl lidsky. Nejsou v něm žádné třenice, nikdo si nezávidí. Celkově jde o výsledek dlouhodobé koncepce klubu. Současní tahouni se zdokonalovali nejprve v první lize a potom i v extralize se zkušenými hráči,“ lebedil si brněnský kouč.

Úspěšná jízda pomalu nutí Volejbal přehodnotit předsezonní cíle. „Chtěli jsme skončit v základní části do šestého místa, abychom postoupili přímo do play-off, teď už pomalu pošilháváme po první čtyřce, která zajišťuje výhodu domácího prostředí na začátku vyřazovacích bojů,“ zmínil Marek.

Na pátou příčku Prahy mají jeho svěřenci náskok osmi bodů a zápas k dobru. „Nechceme spekulovat. Liga je vyrovnaná a ve zbývajících šesti zápasech ještě máme co dělat. I papírově slabší soupeři hrají o záchranu a určitě to bude namáhavé,“ podotkl.