Jenže pak selhali Rusové. „Čekali jsme, že s Čínou to bude plichta. Když nás porazila o tři tisíciny, doufali jsme, že někdo po nás pojede pomaleji. Naštěstí to vyšlo, takže super,“ oddechl si český reprezentant Pavel Kelemen.

Trojice brněnské Dukly ve složení Kelemen, Tomáš Bábek a Robin Wagner ve druhém kole navíc zajela lepší čas než Polsko a obsadila konečné sedmé místo. „Zatím nám týmový sprint vychází velice dobře, když jsme pořád v osmi. Tentokrát sedmí. Byť se mi na druhé pozici nejelo nejlíp, pořád jsme si uchovali dobré umístění a získali pro nás velice cenné body,“ doplnil Bábek.

V Berlíně pokračuje čtvrtým dílem olympijská kvalifikace a na hry v Tokiu se dostane osm nejlepších týmových sprintů. „Osmé místo je hraniční, ale pokud budeme standardně do osmičky, je to dobrá cesta k Tokiu,“ podotkl třetí brněnský jezdec Wagner.

V předchozích dvou dílech Světového poháru ve Francii a v Kanadě přitom čeští reprezentanti obsadili pokaždé osmou pozici. V Německu si tedy polepšili a v celkovém pořadí seriálu jim patří dokonce šestá pozice. „Z pohledu výsledků můžeme být spokojení. Objevilo se pár týmů, které nejely první dva Světové poháry, a z nich nás předčila akorát Čína. V rozjížďce se kluci drželi v kontaktu, bohužel ve druhé jízdě se jim nepodařilo tak seřadit. Sedmé místo rozhodně bereme, ale víme na čem pracovat,“ poznamenal reprezentační trenér Petr Klimeš.

Oproti rozjížďce si ve druhém kole česká trojice pohoršila téměř o půl sekundy, Čína se o čtyři desetiny zlepšila. „Každý tým na každém svěťáku jede trošku jinak. Věřím, že na dalším závodě se můžeme zase o kousek zlepšit,“ vyhlížel Wagner start za dva týdny v Londýně.

Mezi dvěma jízdami měli závodníci sotva půlhodinu. „Ne každému druhé kolo sedne, Polákům se to vymstilo,“ připomněl Bábek.
Zlato v Berlíně brali Nizozemci před Velkou Británií a Německem.