Osmnáctiletá cyklistka se postavila na start třikrát ve třinácti dnech. „Bylo to dost náročné. Třeba mistrovství světa bylo i poměrně dlouhé a je opravdu těžké se za týden sebrat, vzpamatovat se a hodit se znovu do módu, abych odjela ještě jeden poslední závod. Ale vzhledem k tomu, že sezona začala později (místo v březnu odstartovala v půlce května – pozn. red.) a nebylo jich tolik, tak se to docela dalo,“ líčila s úsměvem Obořilová.

V závodě Světového poháru ve Vysočina Areně skončila členka brněnského klubu GT Opportunity na dvanáctém místě a na mistrovství světa v Leogangu dojela devatenáctá. Podle ní však nejlepší výsledek zaznamenala na evropském šampionátu. „Čtrnácté místo zní opravdu hezky, s tím výsledkem jsem nejvíc spokojená,“ uvedla.

Fotbalové míče nyní budou moci po nějakou dobu odpočívat.
Očekávaný ortel. Zápasy MSFL i divizí se přesouvají na jaro

Tereza Obořilová
Narozena: 31. srpna 2002 v Brně
Klub: GT Opportunity Brno
Výsledky z posledních tří letošních závodů (kategorie juniorky):
3. října – Světový pohár v Novém Městě na Moravě
12. místo
8. října – MS v Rakousku
19. místo
15. října – ME ve Švýcarsku
14. místo

Přitom juniorská česká reprezentantka se účastnila mistrovství světa vůbec poprvé v kariéře. „Šlo o velký zážitek a řadím hodně vysoko už jen to, že jsem se tam dostala. Jde o daleko vyšší level, než je mistrovství Evropy,“ přiblížila Obořilová.

A na start evropského šampionátu se poprvé postavila loni v Brně, kde obsadila sedmadvacátou příčku. Letos si tak polepšila o třináct míst. „Teď jsem měla naježděno mnohem víc kilometrů a v závodech jsem to poznala. I když minulá sezona nebyla špatná, letošní je daleko povedenější,“ pochvalovala si.

Rozhodčí Robert Hájek.
Aféra Berbr: rajhradický rozhodčí a činovník Hájek měl vzít úplatek sto tisíc

Příští rok čeká brněnskou cyklistiku velká změna. Z juniorek se přesune do kategorie do 23 let. „Nevím moc, co v ní od sebe čekat, proto si nějaké cíle na umístění nedávám. Budu jen závodit co nejlíp a snad nechám za sebou co nejvíc lidí,“ usmála se Obořilová.

Ženy do 23 let startují společně s elitou a jejich trať je delší než u juniorek. „Závody jsou těžší, ale vyloženě se jich nebojím. Většinou se jede o jedno dvě kola víc, což se snad nějak dá. Docela se i těším a jsem hlavně zvědavá, jak si povedu, protože na mě nebude takový tlak, že musím vyhrávat,“ dodala Obořilová, která letos absolvovala také jeden závod českého poháru a mistrovství republiky v silniční cyklistice.