Vodičková, závodnice brněnského Ekol Teamu, se mezi elitu prosadila i před týdnem v Mexiku, kde obsadila osmé místo. V sobotu na vítěznou Harrisonovou ztratila minutu a 13 sekund a těsně zaostala za nejlepším českým letošním výsledkem v SP, kterým byla březnová pátá příčka Venduly Frintové v australské Mooloolabě. Frintová startovala v Koreji rovněž, skončila sedmnáctá.

O deset vteřin za Čelůstkou doběhl do cíle v mužském závodu Přemysl Švarc, který obsadil jedenáctou pozici.
Světový pohár triatlonistů uzavřou listopadové závody v Kolumbii a na Novém Zélandu.

Závody SP v triatlonu v Tongjongu (Korea):

Muži: 1. Poljanskij (Rus.) 1:49:33, 2. Perez (Šp.) -16, 3. De Cuyper (Belg.) -19, 4. Raphael (Fr.) -33, 5. Min Ho-heo (Kor.) -37, 6. Jaskolka (Pol.) -47, …9. Čelůstka -1:06, 11. Švarc (oba ČR) -1:16.
Ženy: 1. Harrisonová (Fr.) 2:00:41, 2. Morrisonová (Ir.) -28, 3. Rodríguezová (Šp.) -37, 4. Peonová (Fr.) -48, 5. Adačiová (Jap.) -1:07, 6. Vodičková -1:13, …17. Frintová (obě ČR) -2:43.