Ta už má za sebou tři kola a protože se jí účastní pouze pět celků, měli Aligátoři úvodní hrací víkend volno. V Bystrci pak vysoko 7:52 podlehli obhájcům titulu z roku 2019 Prague Lions, v sobotu doma nestačili na tým Ostrava Steelers 25:55.

Není se moc co divit, že se brněnské mužstvo krčí na chvostu pořadí. Společně s přerovskými Mamuty totiž sází výhradně na domácí hráče bez zahraničních akvizic. A tak jen těžko může konkurovat dalším protivníkům. „Prosazujeme účelové neposilování týmu. Jednoznačně jsme se ve vedení rozhodli, že radši dáme šanci domácím hráčům, i když nás bude třeba míň. Společně s Mamuty z Přerova jsme na jedné lodi, máme zhruba stejný počet hráčů a žádné americké posily,“ popsal rozložení sil manažer Alligators Zbyněk Zelinka.

Co dokáže zahraniční hvězda, se Brňané přesvědčili v utkání s Ostravou, kde quarterback Steelers Quevin Redding zaznamenal tři touchdowny po zemi a celkem jich ostravský útok nasázel osm. „Vstoupili jsme do zápasu s větší energií než v předchozích duelech. Závěr byl trochu frustrující, ale jinak jsme hráli lépe,“ okomentoval první výhru v sezoně hlavní trenér Steelers Lonnie Hursey.

O první úspěch se Brno pod vedením staronového kouče Davida Ospalého pokusí v neděli na hřišti Přerov Mammoths, kde hraje od tří hodin odpoledne. Hanáci si dosud také připsali dvě porážky a díky lepšímu skóre jsou čtvrtí před Aligátory.

Kittfort liga
2. kolo: Brno Alligators - Prague Lions 7:52
3. kolo: Brno Alligators - Ostrava Steelers 25:55

O dva týdny později si celky duel zopakují v Brně. „Poprvé v sezoně narazíme na hratelný tým. Hrajeme spolu dvakrát po sobě, což není špatné. Tahle utkání nám ukážou, jak na tom jsme, chceme je vyhrát,“ nabádal manažer.

V základní části soutěže letos odehrají kluby šest zápasů a do finále postoupí dva nejlepší. Nejblíž mají k Czech Bowlu vedoucí pražští Lvi a Vysočina Gladiators, která je se dvěma výhrami hned za nimi. „Ani Gladiátoři se netají tím, že chtějí účelově posilovat. Stáhli si hráče dlouhodobě nejúspěšnějšího českého týmu Panthers, který hraje jen rakouskou ligu, kde nepostoupil,“ řekl Zelinka.

Alligators jsou v letošním ročníku jediní zástupci Brna. Sígrs se rozhodli nenastoupit a soustředí se na soutěže mládeže.

Loňskou sezonu, kterou před koncem zastavila koronavirová opatření, zase nehrál celek Lions. „Týmy se mohly bez postihu ze soutěže odhlásit, čehož využili Lions, protože se velmi báli onemocnění covid. Paradoxně za současných daleko přísnějších podmínek než loni nastoupili. Nejspíš proto, že se na soupisce už objevila zvučná jména amerických hráčů,“ přemítal Zelinka.

Aligátoři v červnu oslavili třicetileté výročí od založení klubu a pyšní se tím, že nevynechali ani jednu soutěžní sezonu. „Když jsme se rozhodovali, zda hrát, či ne, nikdy jsme neudělali krok zpátky. Nebáli jsme se velkých výzev, nemáme žádný vynechaný čtvereček v naší třicetileté historii, i to je pro nás motivace,“ uvedl Zelinka.

Na hráčích navíc pozoruje neutuchající touhu hrát. „Kdybychom sezonu vynechali, hráči zleniví, zvyknou si, že nemají fotbal a horko těžko se budou vracet. Nebo si najdou tým v okolí jako Sígrs, což jim nemůžeme dovolit. Chtěli, tak jsme jim dali možnost se vybít v nejvyšší české soutěži, kde naberou zkušenosti proti českým týmům s americkými hráči. To je taky výzva,“ doplnil Zelinka.