Kromě Hrubé dorazila třeba i Šárka Kašpárková, bývalá trojskokanka a bronzová olympijská medailistka z Atlanty 1996. Olympijský tým nachystal pro školáky opičí dráhu. „Nebo taky trojskok,“ povídala Hrubá, juniorská mistryně Evropy a rodačka z Bořitova na Blanensku.

A protože nechyběl profesionální parkourista Jim Dohnal, přidal i své improvizované parkourové překážky. „Například jsme některá stanoviště propojili s přeskakování švédské bedny a dalšími parkourovými věcmi tak, aby to děti zvládly,“ řekl Dohnal.

„U některých disciplín se děti trochu zastavovaly, ale když jsme jim to ukázali, všechny to dokázaly celkem bravurně,“ líčila devatenáctiletá výškařka Hrubá.

Domů si pak na oplátku odnesla cenné suvenýry. „Se Šárkou jsme dostaly kytičku a taky hrnečky z keramiky.“

Cílem projektu Sazka olympijský víceboj je v hodinách tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání do sportování a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase.

Trénink s olympioniky letos získaly vždy dvě školy z každého kraje. Celkem podmínky pro zařazení do slosování splnilo 187 škol.

DANIELA MARKOVÁ