V minulém týdnu vyslaly jeho svěřenky do světa dva protichůdné signály. Nejprve ve čtvrtek v eurocupové premiéře vysoko podlehly polskému Gorzówu 57:93, ale v neděli obrátily prestižní derby se Žabinami a slavily výhru 83:73 v prodloužení. „Tyto zápasy se nedají srovnat, protože EuroCup je jiný level. Ale holky si proti Žabinám dokázaly, jak jsou silné a na co máme. Měly větší chuť po výhře a šly si za triumfem“ povídal Medvecký.

Nedělní ligová výhra je tak vítaná vzpruha pro sebevědomí celku, které dostalo v trhlinu ve čtvrtek v Polsku. „Šlo o první eurocupový zápas. Ukázalo se, že soutěž má daleko vyšší úroveň než naše liga. Je mnohem rychlejší a tvrdší a některé holky ji hrály poprvé,“ vrátila se k eurocupovému duelu se třinácti body druhá nejproduktivnější hráčka KPMichaela Stará (na snímku).

Pozitivem ale je, že i když hráčky KP prohrávaly v Gorzówě v úvodu už o šestnáct bodů, dokázaly se ve druhé desetiminutovce přiblížit na rozdíl jediného bodu. „Potvrdily jsme si, že můžeme s takto silnými soupeřkami hrát. Potřebujeme akorát přenést dobré věci do dalšího zápasu,“ uvedla devětadvacetiletá křídelnice.

Zkušená reprezentantka jako jedna z mála hráček současného týmu nastupovala za Královo Pole i v minulé sezoně. „Mnohé se změnilo: Je tu spousta nových holek a potřebujeme čas na to, aby si vše sedlo. Většina hráček se do toho postupně dostává,“ zmínila Stará.

Před dnešním duelem visí otazník nad startem jiné opory celku Evy Kopecké, která patří v KP mezi služebně nejstarší. V Gorzówě si zranila kotník. „Když odstoupila, přestali jsme hrát. Jestli nastoupí proti Botasu ještě uvidíme, každopádně už na tom byla lépe a v neděli už normálně chodila“ pronesl Medvecký.

Ve středu si jeho svěřenky dopřejí konfrontaci s úřadujícím semifinalistou elitní turecké ligy. Botas prahnul po účasti v eurolize, ale překvapivě nezvládl kvalifikaci s polskou Gdyní. V prvním zápase EuroCupu jasně přehrál izraelskou Ramlu 91:64.

Brněnské basketbalistky si musí dát pozor především na Američanku Kelsey Mitchelovou, která hraje zámořskou WNBA. „Nechci se mýlit, ale myslím si, že Gorzów je o něco silnější než Ankara,“ předpovídal Medvecký.

Předkrmem dnešního utkání bude slavnostní rozlučka s jednou z tváří klubu Editou Šujanovou, která na jaře ve čtyřiatřiceti letech ukončila svou bohatou kariéru. Odchovankyně KP patřila v posledních letech mezi základní kameny celku. Rozlučka začne deset minut před startem duelu.