Naději na solidní výsledek živily Královopolanky do začátku třetí části, pak favorizovaný turecký celek v čele s dominantní Američankou Kelsey Mitchellovou začal dominovat. „Prohráli jsme o pětadvacet bodů, takže zápas nemůžu hodnotit pozitivně. Kdybychom proměnili patnáct šoupáků, které jsme nedali a skórovali z pěti nebo sedmi otevřených trojek, šlo o vyrovnaný zápas. Nicméně jde o velké zkušenosti pro holky a příště už budeme zase vyzrálejší,“ prohlásil kouč brněnského celku Dušan Medvecký.

Mladý tým KP se topil v přílišném respektu vůči soupeři ze slovutné turecké ligy. „Zápas hodnotím velmi dobře. Makaly jsme, byly chvilky, kdy jsme některé situace podcenily, ale daly jsme do toho všechno. Do dalšího zápasu s nimi už víme, co očekávat,“ prohlásila jedna z nejproduktivnějších královopolských hráček zápasu Ludmila Dudáčková.

Tomáš Plekanec
Plekanec si emoce nepřipouštěl, Kladno pochválil

KP Brno - Botas Ankara 63:88
Čtvrtiny: 14:24, 16:17, 15:21, 18:26.
Fauly: 13:18. Trestné hody: 11/14: 9/9. Doskoky: 23:39. Trojky: 8:9.
Nejvíc bodů KP: 19 – Stará, 11 – Dudáčková, 8 – Andělová, Potterová.
Sestava KP: Andělová, Stará, Potterová, van Grinsvenová, Greenová – Remenárová, Dudáčková, Hadačová, Tarkovičová, Beránková.

Brňanky zaspaly start duelu a od úvodní minuty pouze dotahovaly. Ve druhé desetiminutovce ovšem se soupeřkami srovnaly krok a těsně před poločasem stáhly rozdíl na pouhých osm bodů. „V půlce jsem holkám říkal, že jsem s nimi spokojený. Chybělo nám ale nakonec možná trochu víc srdce a bojovnost, snaha porvat se o výsledek,“ zmínil trenér KP.

Úchvatné představení v dresu Botasu předvedla podle očekávání Američanka z WNBA Mitchellová, která zaznamenala třiatřicet bodů. „V každém zápase dává třicet bodů. Je to zkrátka hráčka úplně jiné úrovně. Nic ji nedělá problémy,“ vyzdvihl hvězdu tureckého družstva Medvecký.

V dresu KP zářila tradiční střelkyně Michaela Stará. Trefila šest trojek a dohromady si připsala devatenáct bodů. „Jediná z celého týmu zahrála s noblesou a elegancí,“ glosoval trenér brněnského výběru.

Mistr světa a Evropy v malém fotbale Jan Koudelka.
Mistr světa cukrovce nazdory. Koudelka o úlevy nestojí

Další zápas čeká KP příští čtvrtek v izraelské Ramle, která hraje svůj druhý duel skupiny s Gorzówem až ve čtvrtek večer.