První nasazená Whitlocková vstoupila do zápasu velmi dobře, když vyhrála první dva sety. Jenže poté ve své výkonnosti trochu povolila, čehož využila francouzská soupeřka. Melissa Alvesová získala následující dva sety a šlo se do páté sady. V něm vedla 2:1 na body a v další výměně běžela k levé stěně zahrát bekhendový úder. Po jeho odehrání hodně zakřičela a skácela se k zemi. Ihned si svlékla ponožku a zula botu na levé noze.

Francouzská squashistka se pak rozhodla nepokračovat. „Byla jsem moc ráda, že jsem se dostala do finále a že jsem se pak v průběhu zápasu dokázala vrátit zpět a vyrovnat na 2:2 na sety. Bohužel jsem po doběhu cítila velkou bolest na chodidle. Zkoušela jsem to, ale nešlo pokračovat,“ vysvětlila Francouzka Alvesová.

Daniel Mekbib se představí na turnaji světového okruhu v Brně.
Brno uvítá špičku světového squashe. Poprvé hostí turnaj okruhu PSA

Pro squashistku z Walesu se tak jednalo o osmnáctý turnajový triumf. „Jsem šťastná za titul, ale také smutná z toho, že se soupeřka zranila. Doufám, že se dá dohromady a bude připravená na další turnaj v příštím víkendu,“ prohlásila Whitlocková, která byla v kariéře nejvýše na dvanáctém místě.

To finálový duel mužů ve Squash Viktorii Brno byl jednoznačnější. První dva sety ovládl Nicolas Mueller. Jeho soupeř a krajan Dimitri Steinmann sice ve třetím setu vedl 5:3, ale poté pokazil dobře rozehranou výměnu, zahodil vztekle raketu a od té doby se mu tolik nedařilo, několikrát zbytečně zkazil. Mueller tak získal jedenáctý turnajový triumf. „Jsem nadšený, že se mi zde podařilo vyhrát. Sice se jednalo o výhru tři nula na sety, ale nebylo to vůbec lehké. Byl to velmi hezký zápas,“ dodal Mueller.

JIŘÍ UHLÍŘ