Turnaj se koná pravidelně čtyřikrát ročně a také v prosinci ho hostila Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně, která sídlí v Univerzitním kampusu Bohunice.

Šestadvacetiletý gólman Dominik Sváček z Plzně.
Zbrojovka počítá s Gyamfim i Sváčkem, gólman Šiman si hledá angažmá

Otevřeného turnaje v brazilském jiu-jitsu, které se zaměřuje na boj na zemi a využití donucovacích technik páčení a škrcení, se zúčastnilo přibližně devět set zápasníků, mezi kterými byli jak dospělí, tak i děti, rozdělených do různých kategorií. „Většina z nich absolvovala minimálně čtyři zápasy. Turnaj probíhal na osmnácti žíněnkách a ve třech tělocvičnách,“ přiblížil zakladatel Tatamy BJJ Lukáš Nezdařil.

Jako už tradičně nechybělo ani tentokrát gala klání, ve kterém se utkal československý tým proti Polsku, což je světová velmoc v BJJ a grapplingu. „Nastupují dva týmy, na každé straně pět mužů, zápasy jsou šestiminutové. Maximální hmotnost týmu může být dohromady čtyři sta kilogramů,“ přiblížil. Jednalo se o dvoukolový souboj.

Zdroj: Youtube

Zvítězil československý výběr, který jako kapitán vedl Jan Stach, jeden z trenérů bývalého šampiona UFC Jiřího Procházky. Spolu s ním reprezentovali Samuel Karas, Robert Delič, Martin Rapčan a Petr Mynář. Polsko zastupovali kapitán Marcel Kwiecień, Adam Niedzwiedz, Piotr Dudzinski, Tomasz Niewiara a Lukasz Pawlina. „Po pomalejším a vyrovnaném startu se v posledních zápasech gala turnaje Československo vzchopilo a podařilo se mu po velkých bojích Poláky zdolat,“ popsal organizátor.

V přestávce mezi prvním a druhým kolem týmové soutěže došlo na ženský souboj, v němž domácí Linda Stachová v prodloužení porazila Magdalenu Nowakovou z Polska, která zápas přijala na poslední chvíli.

Sportovní kalendář jižní Moravy pro rok 2024.
Sportovci září v unikátním kalendáři: Lipták v lese, Choupenitch rapuje

Příští turnaj Tatamy BJJ 8 se uskuteční 9. března opět v Univerzitním kampusu Bohunice a jeho součástí bude šestnáctková pyramida žen z celé Evropy, které se utkají o pás šampionky Tatamy a prize money ve výši deset tisíc korun.