Konkurence na španělských okruzích a prestiž závodů je obrovská. Mladí fofrníci, kterých jezdí přes 150 a pochází z 26 různých národů, se dělí do osmi kategorií. „Šampionát je velmi dobře obsazený, jsou tu vynikající piloti, velmi silná konkurence a pro mě je skvělá škola i čest soupeřit s tak dobrými závodníky,“ hlásí Řeháček, jenž závodí v kategorii PreMoto3.

Že tento teenager nejezdí na Pyrenejský poloostrov jen sbírat účasti, dokazují jeho ambice.  „Před začátkem sezony jsem měl cíl dostat se v každém závodě aspoň na body. Ve zbývajících zaútočím na Top 5. V celkovém pořadí se rád posunu ještě o jednu nebo dvě příčky nahoru,“ bilancuje brněnský rodák po polovině šampionátu.

Mohlo být ještě lépe. Jenže celý víkend českého zástupce v malebné Navaře stíhaly problémy. Přihlásily se už před hlavním závodem. „Mrzí mě ztracený čas kvůli závadě na přední brzdě z první kvalifikace, ale s následným časem i celkovým tempem můžu být spokojený,“ popisuje Řeháček trable.

Konec školního roku slavili výtržnictvím
Konec školního roku oslavovali výtržnictvím. Převraceli popelnice a záchod

Na startovním roštu nakonec vyválčil slibnou osmou pozici, jenže už pár momentů po startu se propadl o jedno místo. Hlavní malér přišel ve třetím kole, když v předjížděcím manévru český jezdec upadl. Vyvázl bez zranění a vyjel aspoň čtrnácté místo, které mu zajistilo další dva body v šampionátu.

Ač jde o velice mladého závodníka, na motorku usedl relativně v pozdějším věku. „Jezdit na motorkách jsem začal poměrně pozdě, někteří moji soupeři jsou ve věku, kdy já teprve seděl na minibiku. O to víc chci všem ukázat, že jsem schopný v tvrdé španělské konkurenci obstát,“ dodává Řeháček.

Další cesta na sever Španělska jej čeká v červenci do Aragónu, kde může napravit pád a zaútočit na vytoužené umístění v první pětce pořadí.

VLADIMÍR FORMÁNEK

Zapadlý mobil vykopal krumpáčem
Zapadlý telefon vykopal krumpáčem