V sezoně, která se závodem Velké ceny České republiky na Masarykově okruhu zlomí do druhé poloviny, ale cítí zlepšení. „Z určitého pohledu jsem spokojený, protože pět pódií z devíti závodů není špatný výsledek a druhé místo v šampionátu je také dost dobré. Nebyl jsem ale dost silný, abych dosáhl na vítězství a ztráta na Marka je velká,“ říká devětatřicetiletý oblíbenec fanoušků.

Jeho tým stále hledá způsoby, jak vylepšit motocykl. „Řešíme teď pár nových věcí, ale ne moc. V yamaze pracují velmi tvrdě, ale možná potřebujeme víc času. Jde hlavně o elektroniku. Koncentrujeme na víkendový závod,“ zmiňuje Rossi, jenž v pátečních trénincích dojel na páté a sedmé příčce.

Kornfeil má o soupeře míň. Martín (na snímku) si v prvním tréninku zlomil ruku.
Kornfeil má o soupeře míň, Martín si zlomil ruku.

Brněnský Masarykův okruh má rád. Připsal si na něm úplně první vítězství ve světovém šampionátu v roce 1996 ještě v kategorii do 125 kubických centimetrů. „Trať je fantastická. Jsem zvědavý, jak rychle pojedu. Nehledě na výsledek (čtvrté místo – pozn. red.) jsem měl i loni v Brně dobrou kvalifikaci a závod. Můžu bojovat,“ věří si.

Přiznává, že si před podnikem na jižní Moravě nestihl dost odpočinout. Letní přestávka znamenala jen dva volné víkendy před brněnskou Grand Prix. „Jeden týden navíc bychom asi všichni uvítali. Snad ho příští rok budeme mít. Jinak mi ale kalendář sedí. Většinou máme mezi závody jeden víkend volný, což je dobré pro přípravu,“ dodává.

Jezdci Karel Abraham, Jakub Kornfeil a Filip Salač při tradiční návštěvě Dětské nemocnice v Brně.
Bod, bedna a kontakty? Tři čeští jezdci vyráží do Grand Prix