Jak se to vlastně celé přihodilo?
Chtěla jsem se uvolnit, udělala jsem otočku s míčem a ruplo mi v pravém koleni. Spadla jsem na zem a konec.

Věděla jste hned, že je zle?
Spíš jsem se zprvu trochu lekla, protože stejné zranění se stalo Gabči Andělové. Ze začátku koleno moc nebolelo. Když jsem se za pomoci spoluhráček dobelhala na lavičku, tak jsem si říkala, že by to nemuselo být špatné.

Jenže vyšetření vyneslo nejtvrdší verdikt.
U doktora a posléze i na magnetické rezonanci se mi potvrdila nejhorší varianta. Přetržený křížový vaz.

Co vám problesklo hlavou, když jste se dozvěděla diagnózu?
Přála jsem si, aby to nebylo tak vážné. Pak se mi honily myšlenky o tom, jak dlouho mi bude trvat než se vrátím zpět do akce. Protože rekonvalescence po takovém zranění je na dlouho. Není na pár týdnu, ale v řádech měsíců.

Sarah Beránková v lize tuto sezonu:
Odehrané zápasy: 9
Průměrně odehraný čas: 18.3 minut
Pokusy za 2 body/úspěšné: 31/11
Pokusy za 3 body/úspěšné: 17/2
Trestné hody/úspěšné: 9/8
Doskoky: 17
Asistence: 19
Body: 36


Už víte, jak bude vypadat léčba?
Jdu 24. ledna na operaci, plastiku vazů. Pak následuje zhruba šest sedm měsíců, kdy se budu dávat do kupy. Takže nic moc. 

Mrzí zranění o to víc, že jste se v poslední době objevovala v národním týmu a živila naději na nominaci na evropský šampionát příští rok?
Nevím jaká šance byla na to, že bych se podívala na šampionát. Chybělo několik hráček, které se zranily. Nicméně jsem byla ráda, že jsem se mohla účastnit kempů. Šlo o skvělou zkušenost. Velká škola pro mě. Proto mě nejvíc mrzí, že o tohle přijdu. Samozřejmě bych bojovala o to, abych se na šampionát dostala, ale v reprezentační konkurenci je to těžké. Za národní tým hrají samé skvělé hráčky. Chtěla jsem s nimi zažít aspoň soustředění.

Bavila jste se s Andělovou, která utrpěla identické zranění?
Máme stejná zranění akorát každá na jiné noze. Proto jsme si říkaly, že kdybychom si půjčily zdravé nohy, tak můžeme hrát. S Gábou jsme vše probíraly, radila mi různé věci, takže vím, do čeho jdu.

Je výhoda, že u ní vidíte svoji budoucnost, co vás čeká?
Tohle je dobrý. Navíc budu operovaná u stejného doktora, takže už mi popisovala proces.

Královo Pole postihlo už čtvrté vážné zranění. Dá se mluvit s trochou nadsázky o prokletí?
Letošní sezona je šílená. Manažerovi klubu (Richardovi Foltýnovi – pozn. red.) tuhle situaci vůbec nezávidím. Nejprve utržená achilovka, pak si Andělová přetrhla vazy v koleni. Navíc nyní má i Dovilé Saurazaitová něco s kolenem.

Jak zranění důležitých hráček může nabourat jádro týmu?
Blbý je to, že jsme se zranily dvě rozehrávačky, takže v posledním zápase proti Strakonicím na této pozici musely zaskakovat hráčky, které to nikdy nehrály. Snad se realizační tým domluví a nastalou situaci vyřeší dobře.

Změnily se předsezonní ambice Králova Pole vinnou zraněných hráček?
Tohle musí vyřešit vedení, ale s příchodem nového trenéra vše vypadalo dobře. Hráčky byly pozitivně naladěné. Na trénincích nám to šlo a hra vypadala dobře. Do mužstva se nalila nová šťáva.

Právě nový trenér asi nezažívá zrovna začátek snů, co?
To jsme si ze spoluhráčkami říkaly, že je chudák. Přišel a kádr je obklíčen zraněnými. Navíc teď trénují v malém počtu. Nyní je to špatné, ale doufám, že se situace brzy obrátí k lepšímu.