Především kvůli zisku další extraligové licence nyní hráči A týmu stabilně pendlují k rezervnímu družstvu, zkušení Ondřej Boula a Michal Hrazdira dokonce kvůli povinnostem v B týmu už nemohou nastoupit v extralize. Tah zatím Brnu vychází. V první lize kráčí play-off bez porážky a už jen jedna výhra je dělí od postupu do baráže, kde čekají Benátky nad Jizerou.

Extraligový A tým i po odchodu hvězd Hrazdiry s Boulou uhájil šestou pozici a v úterý od čtvrt na devět večer načíná na palubovce silného Kladna čtvrtfinále play-off. „Program je hodně náročný, ale zatím se nám daří. Mladí kluci v A týmu překvapili a udrželi šestou pozici, což jsme si dali jako cíl. V této sérii nemůžeme ztratit, ale máme na to překvapit,“ pochvaloval si trenér Ondřej Marek, který vede jak první, tak rezervní tým brněnských volejbalistů.

Extraliga - čtvrtfinále play-off:
Kladno – Brno: úterý od 20.15 v Kladně, 22. března od 16.00 v Brně, 25. března od 18.00 v Kladně, případně: 28. března od 18.00 v Brně, 31. března od 17.00 v Kladně.

I. liga - finále:
Beskydy – Brno 1:3, Beskydy - Brno 1:3. Další program: 22. března od 20.00 v Brně, případně: 23. března od 20.00 v Brně, 30. března od 17.00 ve Frýdku-Místku.

Náročný program nejvíc pociťuje on a čtveřice hráčů Martin Licek, Daniel Římal, Jan Pražák a Tadeáš Handlíř, kteří nastupují za obě družstva. „Máme dobrého kondičního trenéra. Únava už se projevuje, ale snažíme se na to nějakým způsobem reagovat. Zkracujeme třeba tréninky a dbáme na regeneraci. Je to dost náročné i pro mě, ale beru to jako výzvu,“ popsal brněnský kouč.

V pátek Jihomoravany čeká dosud nejnáročnější den roku. Od čtyř hodin odpoledne totiž Volejbal hostí doma druhou čtvrtfinálovou extraligovou bitvu a od osmi hodin je naplánováno třetí finále proti Beskydům z Frýdku-Místku.

Kromě únavy se Brňané setkávají také s nepřejícími hlasy z táborů soupeřů, kterým se nelíbí způsob, jakým se Volejbal pokouší ovládnout I. ligu. Spekuluje se, že po případném postupu Brno licenci prodá finálovému soupeři Beskydům a vydělá si tak. „Fanoušci soupeřů se chodí dívat s nadějí, že prohrajeme. Cítíme, že nám nepřejí. Ale neudělali jsme nic proti pravidlům,“ uzavřel.