Pořadatelé Eset Cupu připravili pro jezdce při posledním podniku výzvu v podobě tří závodů ve sprintu. A protože nechyběla ani oblíbená vytrvalost, rozhodl se manažer stáje Jiří Mičánek mladší k nasazení pětice jezdců.

Tím se tým s červenobílými Lamborghini Huracane SuperTrofeo stal nejpočetnějším celkem celého víkendu. „Maďarsko bylo tečkou za naší středoevropskou sezonou, a tak jsme chtěli nejen potvrdit vybojované pozice z předcházejících podniků, ale především si to pořádně užít a naladit se na závěrečný podnik Lamborghini SuperTrofeo Europe, který se pojede tento týden ve španělském Jerezu,“ řekl Mičánek.

Bronislav Formánek s Dvořáčkem si vyjeli druhé a třetí místo v celkovém pořadí. „V sezoně jsme kvůli startům v SuperTrofeu vynechali závody na Grobniku, což byly body, o nichž jsme věděli, že budou v konečném účtování scházet. Ve hře však zůstával zisk druhého a třetího místa, a to jsme si už nemohli nechat ujít,“ poznamenal Mičánek.

I on se dočkal medailového úspěchu na Hungaroringu. Společně s Bronislavem Formánkem vybojovali v závěrečném vytrvalostním podniku druhé místo, které jim po skončení celého víkendu patřilo také v konečném pořadí třídy GTC. „Jediná kaňka na uplynulém víkendu tak je odstoupení Dvořáčka s Kurtem Wagnerem ve vytrvalosti. Šlo o drobnou závodu v elektronice, čemuž nezabrání ani sebelepší příprava,“ zmínil manažer brněnské stáje.

Ten se dostal i k bilancování končícího ročníku. „Když to shrnu, máme za sebou další úspěšný rok,“ zhodnotil Mičánek.