Na belgický okruh do čtvrtého pokračování prestižního evropského seriálu Lamborghini SuperTrofeo tak vyrazil pouze jeden Huracan. A posádka ve složení Libor Dvořáček a Kurt Wagner se v doprovodném LB Cupu blýskla dvakrát třetím místem. „Jsou to nováčci, kteří se pořád učí, ale ve velice těžkých podmínkách neudělali chybu. Třetí místo považuji za úspěch,“ řekl manažer brněnské stáje Jiří Mičánek junior.

Druhý stroj, který tradičně pilotují Knoll a Bronislav Formánek, po Barceloně nemohl nasadit. „Jakub měl poměrně vážnou nehodu, po které skončil ve špitále. I když už je v pořádku, ještě nebyl natolik fit, aby usedl za volant. Za čtrnáct dní jsme nestihl ani opravit auto, proto jsme v Belgii nasadili jen jedno,“ objasnil Mičánek.

Knoll už je zdravý a poničený Huracan spravený, takže za dva týdny při závěrečném podniku na okruhu Paula Ricarda ve Francii už stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra nasadí oba stroje. „Vynechali jsme však dva závody, takže bodovou ztrátu na nejlepší už nedoženeme,“ hlesl manažer.

ÚSPĚŠNÝ MAKEŠ

Skvěle však zakončil sezonu na maďarském Hungaroringu týmový junior Michal Makeš, který dojel třetí v závěrečném dílu poháru TCR východní Evropy, což bylo jeho premiérové umístění na pódiu.

V prvním závodě byl šestý, jenže penalizace rozhodčích jej odsunuly až na osmé místo. „Vše si tak vynahradil až v nedělním deštivém závodě, kdy skvěle zabojoval a z šestého místa na roštu se probojoval až na třetí pozici v cíli. Několik kol bojoval s veteránem Milovanem Vesničem, kterého porazil, a jasně prokázal, že mu voda velice svědčí a že pro příští sezonu s ním již musejí soupeři naplno počítat,“ zhodnotil jeho výkon bratr týmového manažera Tomáš Mičánek.

V celkovém pořadí šampionátu obsadil Makeš čtvrté místo a v juniorech mu patří druhá pozice.

Také automobilové závody provázejí koronavirová opatření, ale sezona pokračuje bez přerušení. „Vše se mění podle země, do které jedeme, ale většinou před akcí i po ní musejí všichni na testy. V našem týmu je pětadvacet lidí a zatím jsme je absolvovali bez problémů,“ popsal Jiří Mičánek.

Závody se musejí obejít bez diváků, limit na akci včetně týmů a veškerého personálu tvoří pět tisíc lidí. „Musíme dodržovat všechna pravidla jako rozestupy, nosit masky. Ve Spa dohlíželo na dodržování protokolu padesát belgických policistů v civilu. Jakmile někdo porušil opatření, dostal jednu upomínku, v případě druhé by tým bez pardonu vyloučili. Takže musím dohlížet, aby pravidla dodržovali všichni. Respektujeme je a naučili jsme se s nimi žít,“ vysvětlil brněnský manažer.