Ve finále se Ondra sešel s pěti Evropany a Japoncem Jošijuki Ogatou, s nímž bojoval o vítězství také v Meiringenu. Za českým sportovcem se třemi topy skončili Francouz Mejdi Schalck a Rakušan Jakob Schubert.

Brněnský závodník ovšem připustil, že tentokrát k vítězství potřeboval i trochu štěstí. „V průběhu celého závodu byly bouldery dost technické, profily nebyly moc převislé a spíš než o síle nebo technice či mrštnosti to bylo o tom vymyslet co nejjednodušší možný způsob,” řekl Ondra.

Ten v kvalifikaci rovněž zdolal všechny cesty, ale obsadil druhou pozici, protože Japonec Jošijuki Ogata na stejný výkon potřeboval míň pokusů. V semifinále se Ondra probojoval dál také ze druhého místa, když dosáhl na dva ze tří topů.

„V kvalifikačních a semifinálových kolech jsem se cítil poměrně dost nervózní. Styl boulderů byl trochu náhodný, když člověk udělal jednu chybu nebo ho nenapadla ta správná metoda, ztratil nějaký čas a už to potom nestihl dolézt,” podotkl Ondra.

Líšeňští fotbalisté (v červeném) se utkali ve 25. kole s Hradcem Králové. Ilustrační foto.
Proti mistrovi bez prohry, bod v Hradci zajistil Líšni rychlík Lutonský

Závodům ve Spojených státech amerických přihlížely tři tisíce diváků. „Myslím si, že jak na nás závodnících, tak na divácích bylo vidět, že nám je tento pocit jakýmsi způsobem vzácný a že jsme si to všichni užívali,” líčil český lezec, jehož za dva měsíce čekají olympijské hry v Tokiu.

Další díl Světového poháru se uskuteční znovu v Utahu za týden, vedle boulderingu bude na programu také lezení na rychlost.